Trump a Johnson si „padli do noty“: USA slíbily Británii po brexitu velkou obchodní dohodu

Autor: ČTK - 
25. 8. 2019
10:57

Británie bude mít po odchodu z Evropské unie se Spojenými státy velkou obchodní dohodu, kterou bude možné uzavřít rychle. Před schůzkou s britským premiérem Borisem Johnsonem na okraj summitu skupiny vyspělých ekonomik G7 v jihofrancouzském Biarritzu to dnes řekl americký prezident Donald Trump. Johnsona považuje šéf Bílého domu za toho pravého muže, který Británii zajistí úspěšný odchod z EU.

Dnešní snídaně je prvním dvoustranným jednáním amerického prezidenta s novým britským premiérem. Trump nicméně Johnsonovi v minulosti už několikrát vyjádřil značné sympatie a podpořil i jeho postoj k brexitu. Na dotaz novinářů, jakou by dal předsedovi britské vlády k jednáním o brexitu radu, prezident dnes odpověděl, že Johnson „žádné rady nepotřebuje, je tím pravým mužem pro tuto práci“.

Americký prezident je přesvědčený, že Británie a Spojené státy po brexitu budou mít „opravdu velkou“ obchodní dohodu. Její uzavření by podle něj mohlo být rychlé.

Johnson sice očekává, že obchodní jednání s Washingtonem budou těžká, americký trh podle něj ale britským firmám nabídne obrovské příležitosti. Před jednáním se šéfem Bílého domu se britský premiér dnes vyslovil také proti obchodním válkám a různým bariérám. Spojené království podle Johnsona totiž už více než 200 let z volného světového obchodu těží.

Video Za Babišem v Bílém domě přivedli i Ivanku Trump: Lákal ji do Česka. A předal i Zemanovo pozvání - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy / Foto Úřad vlády ČR

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

ivoadler ( 25. srpna 2019 14:42 )

Já Trumpovi rozumím. Pomocí EU chce Německo dosáhnout toho, čeho nedosáhlo pomocí Hitlerových tanků ve WWII. A i dnes se najde dost kolaborantů, kteří tuto vizi podporují (Petřík).

satanas ( 25. srpna 2019 14:40 )

Pujde, rovne a smele primo do pWdele..Moznae i potkate!!

anonym01 ( 25. srpna 2019 13:33 )

BEZ PUTINA S NAVALNYM TO PUJDE.

anonym01 ( 25. srpna 2019 13:31 )

STARE VEDENI RUSKA BY MELO JIT DO PR. C A EVROPSKE STATY BY MELO PRIPOJIT RUSKO S TURECKEM K EU.

anonym01 ( 25. srpna 2019 13:27 )

JEN TRUBCUM TO NE A NE DOJIT, ZE?

Zobrazit celou diskusi
Další videa