Na tajné akci Googlu na Sicílii byl i bosý princ Harry. Policie hnala lidi od oken

Autor: peb, ČTK - 
3. srpna 2019
11:30

Obyvatelé jihozápadní Sicílie poblíž resortu Verdura zažili perné dny. Google totiž v oblasti pořádal tajemstvími opředenou akci, které se zúčastnili boháči a celebrity z celého světa, včetně prince Harryho. Majitel přilehlého hotelu si stěžoval, že musel policistům nahlásit jména 14 svých hostů. Ti pak museli zavřít a zatemnit svá okna. Organizátoři sešlosti se tak snažili zabránit fotografování. Informoval o tom deník Daily Mail. 

Na v pořadí sedmé každoroční setkání Googlu přijela pestrá společnost. Třídenní luxusní akce se zúčastnili například herec Leonardo DiCaprio, baskebalista Michael Jordan, moderátorka Oprah Winfreyová nebo zpěvačka Katy Perry. Hosté přicestovali na jachtách, v soukromých letadlech i vrtulnících. 

Na akci se probírali palčivé globální problémy, hlavním letošním tématem pak byla klimatická změna a její dopady. 

Proti zvědavcům nastavili světlomety

Na místě konání „Google campu“ podle místních přelétaly helikoptéry už několik dní před jeho zahájením. Organizátoři v oblasti rozestavili velké světlomety, které měli zabránit v pořizování fotografií. 

Majitel nedalekého hotelu uvedl, že musel úřadům nahlásit jména 14 svých hostů, kteří pak byli nuceni zavřít svá okna, aby nemohli sledovat přijíždějící hosty. Rovněž prý nesměli vycházet na balkóny. 

Několika rezidentům se ale přece jen podařilo zahlédnout anglického prince Harryho, jehož přítomnost na setkání Buckinghamský palác oficiálně nepřiznal. „Vypadal velice spokojeně, se všemi se bavil. Byl dost ležérní, měl džíny,“ řekl jeden z diváků. 

Princ posléze na akci přednesl projev, při kterém byl bosý. Mluvil o nutnosti vypořádat se s lidským vlivem na změnu klimatu a nabádal k šetrnosti k přírodě. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zlymikes ( 3. srpna 2019 15:48 )

na těch fotkách ta blondýna to byl Harýk?

PPP150W ( 3. srpna 2019 13:28 )

Tak to kste tam jistě byl také, když víte co tam dělali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud