„Zastřelte mě!“ Muž na videu vešel s nožem na policejní stanici prosit o smrt

Autor: peb - 
29. 7. 2019
15:14

„Emocionálně rozrušený“ muž vešel v neděli v půl deváté ráno na policejní stanici v newyorském Brooklynu ozbrojen nožem. Vyžadoval přitom, aby ho policisté zastřelili. Ti ho znehybnili omračujícími pistolemi a zatkli. Informoval o tom web časopisu Newsweek. 

Čtyřicetisekundový záznam z bezpečnostní kamery dal na svůj twitter policejní náčelník Terence Monahan. 

 

„Policisté čelí situacím, kdy se musí ve zlomku vteřiny rozhodnout mezi životem a smrtí, každý den. Když na stanici vešel muž s dlouhým nožem a požadavkem být zastřelen, policisté rychle zareagovali. Ačkoli byli připraveni na nejhorší variantu, dokázali situaci vyřešit co nejbezpečněji pro všechny zúčastněné,“ napsal Monahan.  

„Vláda mě o*ebává... Chci, abyste mě zastřelili,“ řekl podle policejních zdrojů New York Post muž těsně před zpacifikováním. 

„Proč jste mě nezastřelili? Jsem moc velký srab na to udělat to sám,“ dodal později v sanitce.

I když policisté podivného „útočníka“ zajistili, neočekává se, že proti němu vznesou obvinění.

K celé situaci se vyjádřila také jeho sestra Laury Lopezová, která uvedla, že její bratr „slyší hlasy“ a žije se svou matkou. V minulosti prý také trpěl psychickými problémy.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

a-z- ( 29. července 2019 19:00 )

V Americe nemusej policajti pomáhat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa