USA spalují nebývalá vedra. Šest lidí zemřelo, New York odvolal oslavy Apolla 11

20. 7. 2019
21:28

Rozsáhlé území od Texasu po stát Maine na severovýchodě Spojených států zasáhla silná vlna veder, která podle médií připravila o život už šest lidí. V největším americkém městě New Yorku vyvolala nutnost mimořádných opatření, která mají zabránit výpadkům v zásobování proudem.

Podle amerických meteorologů na řadě míst vysoké teploty překonaly rekordní hodnoty, zvlášť velké potíže Američanům dělá nezvykle velké vedro v noci, uvedla agentura AP. Denní teploty těsně pod 40 stupňů Celsia pocitově zvyšuje mimořádně vysoká vlhkost vzduchu.

Televize CBS oznámila, že ve státě Maryland horko zavinilo smrt čtyř lidí, jeden člověk na následky vysokých teplot zemřel v Arizoně a další v Arkansasu. Ve Filadelfii zaznamenali přerušení dodávek elektřiny, jeden z místních domů pro seniory musel být evakuován. V Chicagu zrušili rockový festival, v New Jersey dostihy.

Newyorský starosta Bill de Blasio dnes vyhlásil ve městě mimořádnou energetickou regulaci, protože odběr proudu se vzhledem k zapnutým klimatizacím nebezpečně přiblížil přípustnému maximu. V podnicích a kancelářích, které jsou umístěny v budovách vyšších než 30 metrů, platí teplotní limit klimatizovaného vzduchu, jenž nesmí být chladnější než 25,6 stupně Celsia.

V New Yorku byla v sobotu kvůli horku zrušena oslava 50. výročí přistání Američanů na Měsíci, která se měla konat pod širým nebem na náměstí Times Square. Zatímco pro oblast středozápadu předpověď hlásí ochlazení, na východě podle meteorologické služby vedro zatím neustoupí.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

vaber ( 21. července 2019 07:59 )

Evropa má zatí trochu štěstí,když se tlačí horký vzduch v Americe na sever, vytlačuje studený vzduch ze severu na Evropu. Ještě několik roků a planeta je neobyvatelná. Docela zajímavá je poznámka ,že klimatizace mohou způsobit kolaps energetické soustavy, až se to stane a vyletí teploty v mrakodrapech do naprostých extrémů, potom si možná někteří uvědomí kam směřuje lidstvo

tomik007 ( 21. července 2019 01:31 )

ANO - to vypada na sklerozu

PPP150W ( 20. července 2019 22:19 )

Amerika sklízí co zasela. Jejich tvrdošíjné odmítání ekologických opatření přináší plody. Bohužel pro celou planetu. Nejsou ovšem zdaleka sami. Čína se chová stejně a spousta rozvojových zemí si s ekologií také neláme. Jsem rád, že jsem starý, ale mám velmi vážné starosti o své potomstvo a jejich děti. Začíná to všechno jít nějak rychle. Už ani nepamatuji normální léto a sníh v zimě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa