Londýn přijde o poslední baštu ticha. Operátoři pokrývají signálem metro

Autor: peb, ČTK - 
21. 7. 2019
11:33

Cestující v londýnském metru si už zanedlouho budou moci zpříjemnit cestu telefonováním. Ostatní cestující ale připraví o poslední baštu ticha, které mobilní telefony neruší. Signál 4G bude v podzemí k dispozici od příštího března, nejprve na lince Jubilee, informovala agentura Reuters.

„Síť londýnského metra je neuvěřitelně náročné prostředí. Nyní jsme ale pokročili na cestě k poskytování mobilního připojení na našich stanicích a v tunelech,“ řekl technologický ředitel provozovatele Transport for London (TfL). 

Podle oznámení společnosti bude konektivita nejprve vyzkoušena ve východní polovině linky Jubilee, zbytek sítě bude připojen do pololetí 2020. Celý projekt si vyžádá položení 2000 kilometrů kabelů, uvedl TfL.

V pražském metru si nyní lidé zavolají nebo se připojí k internetu mezi stanicemi Muzeum a Roztyly na lince C a mezi Dejvickou a nemocnicí Motol na trase A. Kompletně má být metro pokryto signálem do roku 2022.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Evka4 ( 21. července 2019 14:33 )

V práci jsem měla kolegyni, která protelefonovala půl směny.V autobuse poslouchám 2 hodiny kravku, která celou dobu řeší blbosti, od koupi červených bačkůrek, po večeři, kterou udělá zítra..Nenávidím mobily

Zobrazit celou diskusi
Další videa