Děsivý výbuch v závodě na plyn zabil 10 lidí. Exploze poničila domy kilometry daleko

Autor: peb, ČTK - 
20. 7. 2019
13:01

Při výbuchu v závodě na zpracování plynu v centrální Číně zemřelo nejméně deset lidí. S odvoláním na úřady o tom dnes informovala agentura AP, podle níž se pět dalších osob pohřešuje a 19 bylo zraněno. Páteční exploze ve městě I-ma v provincii Che-nan vysklila okna či vyrazila dveře domů v okruhu tří kilometrů.

Státní agentura Nová Čína uvedla, že výbuch nastal v jednotce na dělení vzduchu v závodě na zpracování plynu společnosti Henan Coal Gas Group. Oblast zásobníků plynu zůstala nedotčená, veškerá výroba byla ale zastavena.

Nehody v čínských průmyslových podnicích jsou časté, navzdory příkazům čínské ústřední vlády, aby továrny, elektrárny a doly zlepšily bezpečnost provozu.

Přes 60 lidí zemřelo v březnu při explozi v chemické továrně v provincii Ťiang-su. Jedním z nejhorších případů byly ničivé výbuchy chemikálií v přístavním skladišti ve východočínském přístavu Tchien-ťin, které v roce 2015 připravily o život 173 lidí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa