Vzdát se alkoholu je cesta k duševnímu zdraví, zjistili vědci. U žen dvojnásob

Autor: tva - 
10. července 2019
21:45

Vědci přišli na to, že abstinenti jsou na tom zpravidla lépe s duševním zdravím. Z jejich výzkumu také vyplynulo doporučení ženám, které o zlepšení svého psychického stavu usilují: Vzdejte se alkoholu.

Navzdory jiným doporučením, která říkají, že mírné pití může mít na život jedince naopak pozitivní vliv, vědci z hongkongské univerzity tvrdí, že v nejlepším stavu mají psychiku právě abstinenti. Jejich studie, která zabrala pět let podrobného výzkumu, byla zveřejněna v prestižním listu Canadian Medical Association Journal.

Video „Zdravá dávka alkoholu je nula. Každá žena v produktivním věku by měla abstinovat,“ říká Nešpor. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Z porovnání skupin abstinentů a průměrných konzumentů alkoholu jim vyšly jednoznačné výsledky – nepít alkohol se vyplatí. Nejvíc právě u žen – rozdíly u konzumentek a abstinentek ženského pohlaví byly vůbec nejvýraznější.

Do studie byli zapojeni obyvatelé Hongkongu a Spojených států. Jak uvádí neurolog Michael Ni, jeden z jejích autorů, účastníků bylo přes 42 tisíc osob.

Následky pití jsou srovnatelné s pravidelným kouřením

„I přes veškeré osvětové kampaně spotřeba alkoholu v globálním měřítku stále roste. Výsledky našeho výzkumu mohou více upozornit na rizika spojená s jeho konzumací a naopak připomenout výhody toho, když se mu člověk vyhýbá,“ věří doktor Ni.

Jiná studie, kterou minulý rok zveřejnila Cambridgeská univerzita, varovala před tím, že pravidelné pití alkoholu může mít stejné zdravotní následky jako kouření. Postoj společnosti a především institucí je v tomto ohledu však stále v nepoměru.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

wp2t ( 10. července 2019 22:55 )

Tak sorry, s tím chlastem souhlasím, ale dávat tohohle člověka do souvislosti s duševním zdravím, to moc nejde.
Zadejte si prosím na jůtůbu jeho jména a nalezená videa zhodnoťte, ne opravdu duševní zdraví, to v žádném případě.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud