Námořníci se udusili toxickými výpary. Rusko o supertajné jaderné ponorce mlží

Autor: ČTK - 
6. 7. 2019
20:18

V Rusku se dnes konal pohřeb 14 námořníků, kteří zahynuli v pondělí při požáru v podmořském plavidle určeném k ponorům do velkých hloubek. Informovala o tom agentura AP. Bližší podrobnosti tragédie v Barentsově moři nejsou známy, protože podle vládních činitelů podléhají státnímu utajení.

Ministerstvo obrany uvedlo, že námořníky zabily toxické výpary z ohně. Někteří požár přežili, armáda však nesdělila kolik. Nezveřejnila ani název plavidla. Ruská média spekulují, že plavidlem byla supertajná jaderná ponorka Lošarik, která provádí výzkum ve velkých hloubkách a je o ní známo jen málo podrobností.

Námořníci byli pohřbeni na hřbitově v Petrohradě, který armáda na dobu pohřbu uzavřela. Pohřbu se zúčastnili vysocí vojenští a námořní činitelé. Médiím byl přístup odepřen, mohla pouze navštívit hřbitov po ukončení obřadu.

Námořníci byli pohřbeni vedle některých členů posádky jaderné ponorky Kursk, která se potopila během námořního manévru v roce 2000 a při neštěstí přišlo o život všech 118 námořníků na palubě.

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu již dříve uvedl, že pondělní požár vypukl v akumulátorové sekci a v určité míře se rozšířil. V plavidle byl také podle jeho slov jaderný reaktor, který ale nebyl poškozen.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

pfafgesi ( 7. července 2019 00:45 )

Přejít na SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít sex partnera!

betosst ( 6. července 2019 21:43 )

Kurzové sázky - Tenis, velmi spolehlivé informace

www.ne­tese­.blog­spot­.cz

tomik007 ( 6. července 2019 21:11 )

UCPAL se jim zachod...

Zobrazit celou diskusi
Další videa