Na Severní Kypr spadla ruská raketa ze Sýrie, tvrdí ministr. Turisty ušetřila

Autor: ČTK - 
1. 7. 2019
11:20

Severně od severokyperské metropole Nikósie v pondělí ráno dopadl zatím blíže neupřesněný objekt. Ministr zahraničí mezinárodně neuznané Severokyperské turecké republiky později podle agentury Reuters uvedl, že šlo zřejmě o protileteckou raketu ruské výroby, vypálenou při izraelském náletu na Sýrii. Nikdo nebyl zraněn. Prezident kyperských Turků Mustafa Akinci už předtím řekl, že předmět by mohl souviset s vojenskými operacemi na Blízkém východě. Turisté, kteří na dovolenou na Severní Kypr míří i z Česka, vyvázli bez zranění.

„Prvotní vyhodnocení je takové, že šlo o raketu ruské výroby, která byla coby součást systému protiletecké obrany v noci vypálena při leteckém útoku na Sýrii. Když minula cíl a dostala se na hranici svého doletu, spadla na naše území,“ oznámil severokyperský ministr zahraniční Kudret Özersay.

Na Sýrii zaútočil Izrael

Raketa dopadla do hornaté oblasti severně od Nikósie. Místní obyvatelé se novinářům svěřili, že viděli na obloze světlo a následně zaslechli tři hlasité exploze. Kypr není daleko od Sýrie. Syrská státní média informovala, že izraelské letouny podnikly v noci na dnešek nálety na několik cílů ve městě Homs a na předměstí Damašku, při kterých zahynuli čtyři lidé.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa