Hororová cesta: V rozpáleném vlaku zemřel senior (†75), zkolabovala i vlakvedoucí

Cesta vlakem se v Polsku proměnila v horor. (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
19. 6. 2019
06:51

 Polské státní železnice PKP se omluvily cestujícím z vlaku Gwarek (Horník) za „souběh nešťastných okolností“, které sobotní cestování z Katovic na jihu Polska do Slupsku na severu země podle médií přeměnily v horor. Během cesty, poznamenané vedrem a devítihodinovým zpožděním, zemřel jeden z cestujících, ostatní omdlévali.

Nejprve vlak uvízl na nádraží v Pleszewu a stál tam tři hodiny. Pětasedmdesátiletému cestujícímu se udělalo špatně. Zavolali sanitku, ale i přes oživování pacient zemřel, napsal deník Gazeta Wyborcza.

Znovu vlak zastavila na nádraží Rogoźno porucha elektrické trakce. Na vagony bez klimatizace dopadal sluneční žár plnou silou a opět bylo nutné přivolat sanitky: dvě děti a jedna žena omdlely. Za chvilku byla sanitka zase zapotřebí, protože omdlela i vlakvedoucí. Další odpadající osoby prý následovaly.

„Cestující si stěžovali, že je dráhy vůbec neinformovaly, zůstali o hladu, vody bylo málo a ve stojícím vlaku nesměli používat toalety,“ poznamenal deník. Na nádraží stál vlak šest hodin, během kterých se nepodařilo zorganizovat náhradní dopravu.

„Je nám to nesmírně líto,“ omluvily se dráhy asi třem stovkám cestujících za perné chvilky, zaviněné počasím a řetězcem nešťastných, nepředvídatelných a neodvratitelných událostí. Putování namísto devíti hodin trvala dvakrát tak dlouho. Jako odškodnění dráhy slíbily, že cestujícím vrátí jízdné v plné výši, namísto poloviny, vyžadované předpisy.

Smrt cestujícího, který pravděpodobně podlehl infarktu, vyšetřuje prokuratura. A celou anabázi drážní inspekce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

konimrd ( 19. června 2019 10:41 )

nechybí ti kulky ty prasečí jelito?

horalysa ( 19. června 2019 09:34 )

Něco hodně podobného se mi stalo cestou z Prahy do Ostravy. Už v Praze nastal problém. Jeden vlak ČD z nějakých důvodů nejel. Proto do vlaku v 18:24 hod narvali lidí i předešlého vlaku. Jeli jsme v totálně přeplněném vlaku ve kterém bylo nedychatelno a ještě zapnuli topení. Nepomohlo žádné upozornění. Průvodčí pouze cestujícím oznámili, že topení vypnout nejde. Lidé také kolabovali, namáčeli kapesníky v umyvadle na WC a nejrásnějším zážitkem z této cesty bylo vystoupení z vlaku. Měl jsem tílko, kalhoty i trenýrky totálně propocené. I u ČD zažijete adrenalin.

Zobrazit celou diskusi
Další videa