Dovolenkový ráj Čechů pustoší miliony kobylek. Invaze hmyzu je nejhorší za 60 let

Autor: ČTK - 
10. 6. 2019
19:45

Obrovské množství kobylek pustoší italský ostrov Sardinii. Invaze hmyzu je zatím nejhorší za více než 60 let, informovala v pondělí britská BBC s odkazem na místní média. Hejna kobylek ničí zejména pole s obilím, ale dostávají se i do domů obyvatel v obcích Ottana a Oran v centrální provincii Nuoro.

Podle italských médií kobylky zničily již 2000 hektarů zemědělské půdy. Invazi má podle všeho na svědomí nedávný nárůst teplot na ostrově po dlouhých měsících chladnějšího počasí. „Na venkově jich jsou miliony,“ uvedl ve svém pondělním prohlášením italský zemědělský svaz Coldiretti. „Kobylky se objeví na neobdělané půdě, pak se ale přesunou na tu obdělanou, aby se tam nakrmily,“ dodal svaz s tím, že v současné době téměř neexistuje způsob, jak hmyz zastavit.

Podle italského deníku La Stampa bylo invazí kobylek zasaženo nejméně 12 farem, jejichž pastviny byly zničeny a již téměř „není co sklízet“. Kobylky se většinou na Sardinii vyskytují v letních měsících, mezi červnem a srpnem.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

hadraplan ( 10. června 2019 23:23 )

Táhni do pitchi debile i se svými nahotinkami

Zobrazit celou diskusi
Další videa