Bouře ochromila největší německé letiště. Vázne i spojení do Prahy

Autor: ČTK, tva - 
3. 6. 2019
17:41

Západ Německa trápí prudké bouřky, v porúrském Duisburgu vyvrácené stromy v noci na dnešek poničily několik automobilů. Na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem silná bouře v pondělí odpoledne ochromila provoz. Zrušeno bylo už přes sto letů včetně jednoho spoje do Prahy. Ve východní části spolkové republiky platí varování před horkem, informovala agentura DPA.

Po velmi teplém víkendu se na západě Německa začaly v noci na pondělí tvořit místy silné bouřky. Německá meteorologická služba DWD v pondělí ráno varovala před bouřkami se silným deštěm, krupobitím a ojediněle i vichřicemi. Meteorologický server Kachelmannwetter.de informoval dopoledne o četných blescích především v Porýní, Porúří a jižně od Brém.

Postupně se bouře začaly přesouvat nad široký pás od Stuttgartu na jihozápadě přes středoněmecké Hesensko po Rostock u Baltského moře na severovýchodě.

Silná bouře v pondělí odpoledne zcela ochromila provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. Zhruba hodinu po začátku bouřky muselo letiště zrušit již přes sto letů. Podle informací na webu letiště mezi nimi byl i jeden spoj do Prahy, který měl odletět v 16:20. Letadlo na cestě z Prahy, které mělo přistát v 15:20, muselo být přesměrováno do Stuttgartu. Kdy bude provoz na největším německém letišti obnoven, zatím není jasné. Podle agentury DPA se nyní vůbec neodbavuje.

Jihozápad Německa zasáhnou mohutné deště i kroupy

Zásahové jednotky v noci na pondělí vyjely pětkrát k vyvráceným stromům. Poničeno bylo několik automobilů, ale zranění lidí zatím hlášena nejsou. Silné bouře se přehnaly také přes Düsseldorf, Mönchengladbach, Essen a Münster.

Na řadě míst severozápadního Německa způsobily rozmary počasí problémy v dopravě. Zrušena byla řada vlakových spojů a na dálnicích se v ranní špičce tvořily kolony.

V Bádensku-Württembersku na jihozápadě Německa očekávají v pondělí meteorologové srážky v objemu od 30 do 40 litrů na metr čtvereční a místy i kroupy.

Východ Německa potrápí také vedra. Až 35 stupňů Celsia očekává DWD v částech Braniborska.

Neděle byla v Německu s teplotami sahajícími až téměř k 33 stupňům dosud nejteplejším dnem roku.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa

false