Unesl dívku (13) a zabil její rodiče. „Vtělení zla,“ uvedl soudce a dal vrahovi dvě doživotí

Autor: ČTK - 
25. 5. 2019
09:16

Soud v americkém státě Wisconsin odsoudil jednadvacetiletého Jakeho Pattersona ke dvěma trestům doživotního vězení bez možnosti propuštění za vraždu rodičů třináctileté dívky, kterou unesl. Za únos dostal dalších 40 let, uvedla stanice BBC na svém webu. Rodina unesené dívky vyjádřila s verdiktem spokojenost, dodala agentura AP.

Soudce James Babler při pátečním vynášení verdiktu označil Pattersona za „jednoho z nejnebezpečnějších mužů, kteří kdy chodili po této planetě“, a za „vtělení zla“. „Veřejnost nemůže být v bezpečí, pokud nezůstanete až do smrti ve vězení,“ řekl soudce, který vynesl nejvyšší trest ve státě, který nemá trest smrti.

Brutální čin

Zločin, který se loni 15. října odehrál v malém městečku Barron, šokoval svou brutalitou, připomněla agentura AFP. Patterson nedal žádnou šanci rodičům dívky, kterou si vybral poté, co ji jednou zahlédl ve školním autobusu. Jamese a Denisu Clossovi zastřelil a poté unesl jejich dceru Jayme. Po 88 dnech, letos 11. ledna, se dívce v nestřežené chvilce podařilo utéci z domku ve městečku Gordon, asi 100 kilometrů severně od jejího domova, kde ji únosce věznil.

Na ulici požádala o pomoc ženu, která venčila psa. Ta vyhublé děvče v příliš velkých botách, vzlykající a prosící o pomoc, dovedla k sousedce, která v ní ihned poznala pohřešovanou dívku a zavolala policii. Za necelou čtvrthodinu byl Patterson zadržen.

Unesená dívka: Nikdy mě nezlomil

Jayme Clossová se během procesu vyjádřila jedinkrát, a to písemně, protože by bylo podle jejích slov příliš těžké vystoupit na veřejnosti. „Vždy budu mít svou svobodu, a on ne. Jake Patterson mě nikdy nemůže připravit o mou odvahu. Cítím, že to, co udělal, by udělal zbabělec. Byla jsem statečná, on ne. Nikdy mě nezlomil,“ napsala.

Mladík až do té doby neměl problémy s dodržováním zákonů a podle svědků působil jako slušný a inteligentní člověk. Jeho právníci tvrdili, že jej ke spáchání zločinu dovedla celoživotní sociální izolace. Patterson před soudem tvrdil, že by si přál - kdyby mohl - vrátit zpět, co udělal.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

11karel11 ( 25. května 2019 14:17 )

Proč má žít, když druzhé zavraždil. Trest smrti pro takové vrahy.

zapletalikovi ( 25. května 2019 14:08 )

Nebylo by jaksi praktičtější toho zmetka zastřelit?

banany ( 25. května 2019 12:13 )

V USA soudí spravedlivě, smrt za smrt nebo doživotí!!! Kdy už to bude i u nás???? Zrůdy bez mozku nemají mezi lidmi co dělat. Zabíjet je.

antismejd ( 25. května 2019 10:40 )

V té směšné zemi jménem USA padají velmi logické tresty. Proč jenom dvakrát doživotí,proč ne třeba osmkrát??
V té zemi jsou snad všichni takové věčné děti...

vihor ( 25. května 2019 10:20 )

Má smůlu, že to spáchal v USA. Kdyby to udělal tady, tak by to uhrál na akutní nevolnost a ještě by z něj byla celebrita v bulváru

Zobrazit celou diskusi
Další videa