Merkelová ukončila spekulace o nové funkci v EU. A chce ještě dva roky vlády

Autor: ČTK - 
16. května 2019
15:45

Německá kancléřka Angela Merkelová ve čtvrtek ukončila spekulace o tom, že by v budoucnu mohla přejít na některý z vysokých postů v rámci Evropské unie. Až skončí v čele německé vlády, nebude připravena přijmout žádný další politický úřad. Řekla to v Berlíně po setkání s nizozemským premiérem Markem Ruttem.

O možnosti, že by se Merkelová stala eurokomisařkou nebo zastávala jinou významnou roli v rámci Evropské unie, se v Německu začalo mluvit po rozhovoru, který čtyřiašedesátiletá politička dala listu Süddeutsche Zeitung. Řekla v něm, že se chce do budoucna ještě s větším nasazením angažovat v Evropě.

„Rozhovor jsem dala jako německá kancléřka a myslím, že je důležité, abych jako německá kancléřka spíše zesílila, než utlumila své snahy o dobrou a fungující Evropu,“ uvedla ve čtvrtek Merkelová. Jinak podle ní platí to, co už říkala dříve, tedy že nebude k dispozici pro žádnou další politickou funkci. Je přitom jedno, kde by taková funkce byla.

Merkelová je německou kancléřkou už od roku 2005. Ve funkci by ráda vydržela ještě do konce volebního období v roce 2021. Pak už znovu nebude kandidovat ani do parlamentu.

Miroslava upkov ( 17. května 2019 12:05 )

Ano, ta lídra. Je to svinstvo..
Bude ničit Evropu dál.. Ach jo.. Zavřít až zcerna.

prasatkopepicek ( 16. května 2019 19:53 )

Andrej by ji mohl vzit do sve vlady odborniku. Dobre by mezi ty jeho hvezdy zapadla.

agfor ( 16. května 2019 18:16 )

Dobrá a fungující Evropa ? To budou muset úplně všechny státy skákat tak, jak ona s Macronem pískají.

pp10 ( 16. května 2019 18:01 )

Coze??? Ne ta patri za katr!!!!

Escaperoom ( 16. května 2019 16:33 )

Ta ludra chce víc času na zničení Evropy!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud