Vojačku (†32) zabil výbuch munice. Na misi v Pobaltí, kde působí i Češi

Autor: ČTK - 
6. 5. 2019
21:34

K tragédii dnes došlo na misi NATO v Litvě, kde působí mj. i čeští vojáci. Po výbuchu munice přišla o život jedna z účastnic cvičení. Zemřelou je 32letá kapitánka Zarife Hasanajová z Albánie. Zdravotní stav dalších dvou zraněných albánských vojáků není znám.

Po výbuchu munice na misi NATO v Lotyšsku dnes zahynula albánská členka pyrotechnického týmu. Další dva albánští vojáci utrpěli zranění. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na náčelníka generálního štábu albánské armády Bardhyla Kollçakua.

Albánie na lotyšské základně Adaži udržuje malý tým pyrotechniků. Stejně jako Česká republika se účastní mise NATO v rámci takzvané předsunuté alianční přítomnosti, která má v Pobaltí a Polsku čelit bezpečnostním hrozbám ze strany Ruska.

Balkánská země je členem NATO od roku 2009 a její vojsko se účastnilo několika mírových misí, včetně Afghánistánu a Iráku. Dosud poslední albánský voják na zahraniční misi zahynul v roce 2012 v Afghánistánu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

mirkli ( 7. května 2019 04:31 )

K vůli nebezpečí z Ruska?
Spíše to vypadá že jsou tam větším bezpečím vojka NATO.

PPP150W ( 6. května 2019 23:58 )

Co byste psal, kdyby zabili u nás ruského vojáka? Zabili
osvoboditele? Hňupe.

AHAa ( 6. května 2019 23:29 )

Hrozí tam, v tom Pobaltí opravdu nebezpečí. Od vojaček a vojáků NATO,
kvůli amaterskému zacházení s municí.

Taurus70 ( 6. května 2019 22:29 )

Hold profici se nezaprou🤐

tomik007 ( 6. května 2019 22:07 )

VOJACZKY - by se nemely moc priblizovat ke zbranim a munici  

Zobrazit celou diskusi
Další videa