Tusk chce umožnit odklad brexitu na červen. Museli by souhlasit ale i Češi

Autor: ČTK, Mii - 
14. 3. 2019
10:55

Předseda Evropské rady Donald Tusk vyzve před nadcházejícím summitem v Bruselu prezidenty a premiéry zemí evropské sedmadvacítky, aby byli otevřeni možnosti „dlouhého“ odložení brexitu, pokud o to Britové požádají. Tusk to ve čtvrtek napsal na twitteru. Dolní sněmovna britského parlamentu bude o možnosti odložit brexit hlasovat ve čtvrtek večer.

„Během svých konzultací před summitem Evropské rady budu apelovat na EU27, aby byla otevřená dlouhému odkladu, pokud to Spojené království uzná za nutné, aby mohlo přehodnotit svou brexitovou strategii a vybudovat na ní shodu,“ napsal Tusk. Summit EU se bude konat příští týden ve čtvrtek a v pátek.

Dolní sněmovna britského parlamentu by ve čtvrtek měla zakončit třídenní sérii hlasování rozhodnutím o tom, zda odchod z Evropské unie odložit. Nyní je termín brexitu stanoven na 29. března. Hlasovat by se mělo o odkladu do 30. června. Pokud Londýn nakonec o odklad požádá, musí s ním souhlasit všech zbylých sedmadvacet členských zemí EU včetně Česka.

Video Petříček k Brexitu: EU musí být jednotná a Británie jasně říct, co přesně chce - Jakub Veinlich/Blesk ZprávyPohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

horalysa ( 14. března 2019 13:09 )

Češi budou souhlasit se vším, co jim nadiktuje EU, nebo agresor z USA!

ivoadler ( 14. března 2019 12:17 )

Jděte už s tím brexitem do pr... Žádné odklady! Vždyť ti Britové neví, co chtějí.

simeone ( 14. března 2019 11:36 )

Kam tak rychle zmizela plešatá a pomatená Mařena Korbelová?

Zobrazit celou diskusi
Další videa