Dobyli jsme poslední baštu Islámského státu, ohlásil Trump. Milice ale stále bojují

Autor: ČTK - 
28. února 2019
21:29

Arabsko-kurdské milice SDF podporované Spojenými státy dobyly v Sýrii veškeré území, které zde ovládalo teroristické hnutí Islámský stát (IS). Dnes to americkým vojákům na základně na Aljašce řekl prezident USA Donald Trump. Agentura Reuters poznamenala, že Trumpovo tvrzení odporuje dnešnímu prohlášení velitele SDF Mazluma Kobaniho, který konečné vítězství očekává do týdne.

Trump během mezipřistání v Anchorage při návratu z Vietnamu, kde se zúčastnil summitu se severokorejským diktátorem Kim Čon-unem, řekl vojákům, že dosud slýchávali o ovládnutí 90 či 92 procent někdejšího teroristického území. „Nyní je to 100 procent, co jsme ovládli, 100 procent chalífátu,“ řekl prezident.

Kobani ale dnes zveřejnil video, na kterém udává, že SDF by mohla konečné vítězství nad IS oznámit do týdne.

Po definitivní porážce islamistů v Sýrii chce Trump z této blízkovýchodní země stáhnout většinu z 2000 amerických vojáků. V Sýrii si ale USA ponechají 400 vojáků – část z nich na severovýchodě a zbytek na americké vojenské základně Tanf blízko hranic s Irákem a Jordánskem.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

1912 ( 1. března 2019 07:41 )

né jednou zde psala že USA má zájem zničit ekonomicky silnou EU těmi válečnými uprchlíky a vyvolat zde chaos a nestabilitu co povede k válkám či celé války !díky zločincům USA za takovou EUROPU !!!!!!

Taurus70 ( 1. března 2019 06:59 )

ISIS je vzdycky tam kde kde zoldaci USA a ze by s nemi opravdu bojovali?Vzdyt je stvorili proc by to delali ,proc je osvobodily a odvezli kdovi kam z Afganskeho vezeni,je to jedna obrovska lez

1912 ( 1. března 2019 05:27 )

Tak a rovnou se přesunout do Venezuele tam je ropy dost na desetiletí a kvalitní !!Však už naše CIA a vojska operují v Kolumbií a Brazilií !!

Agent_007 ( 1. března 2019 01:26 )

Postupně se záaluhou EU přesouvá do Evropy.

offline ( 28. února 2019 22:37 )

Islámský stát je všude tam, kde je muslim. Jak to chcete dobýt? Jedině dobít.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud