Další úskok Mayové: Odchod Britů z EU zkusí odložit, aby předešla fiasku

Autor: ČTK, vei - 
25. února 2019
06:46

Britská premiérka Theresa Mayová ve svých plánech dalšího postupu zvažuje až dvouměsíční odklad odchodu Spojeného království z Evropské unie. Napsal to v neděli na svém webu britský list The Telegraph.

Vládní činitelé podle deníku připravili sérii alternativních řešení ve snaze předejít rezignacím ministrů, kteří jsou v nadcházejícím týdnu rozhodnuti podpořit návrh části poslanců odmítnout odchod Británie z EU bez uzavření dohody.

Ministerská předsedkyně Theresa Mayová už řekla, že parlament nebude příští týden hlasovat o brexitové dohodě, má se tak ale stát do 12. března, tedy pouhých 17 dní před stanoveným termínem brexitu.

The Telegraph bez uvedení zdroje napsal, že vyrozuměl, že mezi plány připravenými činiteli Downing Street je oficiální žádost podaná Bruselu o odklad brexitu, pokud nebude do 12. března dosaženo dohody.

Na konci května jsou přitom v celé Evropské unii volby do Evropského parlamentu. Těch už se Británie neměla podle původního plánu účastnit.

Video  Petříček k Brexitu: EU musí být jednotná a Británie jasně říct, co přesně chce  - Jakub Veinlich/Blesk Zprávy

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

fido2 ( 25. února 2019 10:42 )

Středověký stát stejně do unie nepatří.

mandat ( 25. února 2019 10:15 )

Zkorumpovana zenska jake fiasko ? Chce zatahnout Anglii do vetsiho maleru,nez je.Anglie byla pred EU a bude i po EU,ale horsi to bude s EU,doufam, ze se brzy rozpadne,nez nastehuje celou Afriku do Evropy.

havran2 ( 25. února 2019 07:58 )

Tím si Majka nepomůže,co se má stát,to se stane.

Zobrazit celou diskusi
Další videa