Fico si prý telefonoval s Vadalou z Kuciakova článku. Mluvčí: „Účelovka“ a útok na Kisku

20. 2. 2019
19:43

Robert Fico byl ještě jako předseda slovenské vlády v roce 2012 v telefonickém spojení s kontroverzním italským podnikatelem Antoniem Vadalou, spojovaným s organizací ’Ndrangheta. S odvoláním na italskou prokuraturu to uvedla italská a slovenská média. Vadala, o jehož podnikatelské aktivity se zajímal zavražděný novinář Ján Kuciak, byl v Itálii odposloucháván kvůli podezření na obchod s drogami. Doposud byly známy pouze jeho kontakty na spolupracovníky Roberta Fica, nikoli na samotného expremiéra.

Antonio Vadala žil a podnikal na Slovensku, po vraždě Jána Kuciaka a jeho snoubenky byl vydán do Itálie, kde je vyšetřován ve vazbě. Odposlechy z roku 2012 byly podle médií italskou prokuraturou v době pořízení hodnoceny jako nepodstatné, jejich význam se prokázal až po loňské vraždě.

Poslední článek Jána Kuciaka se věnoval právě působení italské mafie na Slovensku, zpočátku šlo i o hlavní stopu ve vyšetřování. Prokazatelné kontakty s Antoniem Vadalou měli na Slovensku asistentka expremiéra Fica Mária Trošková a bývalý poslanec Ficovy strany Směr-sociální demokracie (Směr-SD) a tajemník bezpečnostní rady státu Viliam Jasaň.

Oba museli své funkce loni v únoru opustit, v březnu následně podal demisi i sám předseda vlády. „Robert Fico nezná Antonia Vadalu. Jde jen o účelovou snahu burcovat vášně před zítřejším dnem a odpoutat pozornost od daňových podvodů Andreje Kisky, na které dnes Robert Fico poukázal,“ uvedl pro slovenská média vedoucí tiskového oddělní strany Směr-SD Ján Mažgút.

Ve čtvrtek si Slovensko připomene rok od zavraždění Jána Kuciaka. Mluvčí nejspíš narážel na fakt, že v úterý slovenská policie obvinila z daňového deliktu jednoho ze dvou jednatelů firmy KTAG, kterou vlastní prezident Andrej Kiska se svým bratrem.

Video Reportérka chtěla udělat rozhovor s Ficem. Zabouchl jí před nosem. - tv Joj
360p

cesky_novinar ( 20. února 2019 21:38 )

oba kriminálníci a vrazi

verka1 ( 20. února 2019 20:57 )

Fico nepůjde do vězení. Ten ví jak na to. Mafie je všude.

offline ( 20. února 2019 20:43 )

Až budou sedět v jedné cele, nemusí si telefonovat.

cesky_novinar ( 20. února 2019 20:00 )

Čobolák Filcka byl od počátku do té vraždy zapojen

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa