Trumpův muž lhal o vlivu Ruska ve volbách. Soud s ním zúčtuje příští měsíc

14. 2. 2019
06:25

Bývalý šéf volebního štábu Donalda Trumpa Paul Manafort úmyslně lhal vyšetřovatelům a federální porotě v případě údajného vměšování Ruska do voleb v USA. Oznámila to federální soudkyně Amy Bermanová Jacksonová, podle níž existují dostatečné důkazy o tom, že Manafort lhal v rozporu s jeho dohodou o spolupráci.

Bermanová Jacksonová dospěla k závěru, že existují dostatečné důkazy pro to, že Manafort porušil dohodu o spolupráci tím, že lhal ve třech z pěti předložených bodů. Manafort lhal o svých stycích se svým někdejším rusko-ukrajinským spolupracovníkem Konstantinem Kilimnikem, který má údajně vazby na ruskou rozvědku.

Prokurátoři Manaforta obvinili, že lhal o svých rozpravách s Kilimnikem o případném ukrajinském mírovém plánu. Mimo jiné jde o schůzku počátkem srpna 2016, kdy Manafort byl v kampani Donalda Trumpa stále ve vysokém postavení. Zúčastnil se jí tak Manafortův náměstek Rick Gates. Podle obvinění prokuratury Manafort rovněž nemluvil pravdu o sdílení volebních údajů s Kilimnikem.

Manafortovi obhájci tvrdí, že jejich klient nezamýšlel vyšetřovatele záměrně oklamat, spíše některé detaily pozapomněl. Nebylo podle nich také prokázáno, že že dotčené téma je pro vyšetřování důležité.

Manafort je stále ve vazbě a čeká na trest. Rozhodnutí soudkyně snižuje jeho šance, že získá sníženou sazbu. Verdikt má padnout příští měsíc, napsala agentura AP.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Taurus70 ( 14. února 2019 11:54 )

Tak toto je opravdu k smichu😂😂😂😂

Agent_007 ( 14. února 2019 06:45 )

Podobně lžou ušáci o nebezpečí Huawei.

Zobrazit celou diskusi
Další videa