Papež popsal děsy v církvi: Kněží si udělali z jeptišek sexuální otrokyně

5. 2. 2019
22:41

Papež František v úterý v letadle při návratu z návštěvy Spojených arabských emirátů připustil, že dochází k sexuálnímu zneužívání jeptišek kněžími, zmínil i případ, kdy si z nich udělali sexuální otrokyně. Podle zpravodajského serveru BBC to bylo poprvé, co František sexuální zneužívání řádových sester veřejně přiznal.

Katolická církev se podle něj pokouší s problémem vypořádat, ale nevymýtila ho. František uvedl, že jeho předchůdce Benedikt musel rozpustit celou církevní kongregaci, v níž si kněží jeptišky sexuálně zotročili. Problém se ale objevuje dále, k sexuálnímu zneužívání dochází zejména v určitých kongregacích, hlavně těch nových, a v některých regionech více než v jiných, řekl papež. 

Před několika dny toto zneužívání odsoudil vatikánský časopis pro ženy Women Church World. Napsal, že v některých případech musely jít zneužité jeptišky na potrat, proti kterému se katolická církev staví.

hafblaf ( 11. února 2019 12:00 )

Co tak kněžím povolit návštěvy nevěstinců? Třeba by se uklidnili.

jana helena ( 8. února 2019 07:00 )

Jaký je to nejvyšší církevní hodnostář, když nemůže nic víc, než jen přiznat smutnou realitu u některých věřících.Ma mentalitu katolika. Ta se odlišuje od znění nařízení Nového Zákona.Forma jakou katoličtí věřící praktikují celibát je naprosto scestná.I kdyby chtěl,pokud je vůbec schopen to rozpoznat, nemá vůbec žádnou autoritu a možnost to změnit. No tak komu tím slouží? Bohu? Kdyby byl skutečný Boží náměstek, dávno by udělali skutečný pořádek.Upustili by od všech nesmyslných a nepravdivých tradic a praktik.Pravdepodobne od sebe nemůže oddělit katolicismus, takže jeho byť neobvyklé a odvážné postupy jsou jen kosmetickou úpravou a tam zůstanou.Kdo chce přemýšlet o Bohu, musí si s tím dát práci. Nemůžete si myslet, že vás ochrání něčí chyby.Naprosto vás to neochrání.

msml20 ( 6. února 2019 10:32 )

Těžko se vede diskuze když nějaký hloupý cenzor v Blesku plesku některé příspěvky maže. To je ta novinářská etika. .

msml20 ( 6. února 2019 10:16 )

Aha, tak tohle je projev inteligenta.

satanas ( 6. února 2019 09:47 )

Tady je dobre videt ze cernopWdelnici moc dobre vi ze zadnej Panbicek neexistuje!!Do prace snima, at jsou konecne k necemu uzitecni! Vzpominam jak jeBtisky jezdili autobusem z Tatrovic kolem sedesatych let makat do cesarny v Nejdku..A ikdyz to nemuzu potvrdit, zu tehda vedeli ze Buh je nesmysl uz jen proto, jak sem slychaval jak v pracovni dobe soustaji kdesi v kamrliku s udrzbarem! Telo si zada sve! A ten jejich "Prevor" nane sam nestacil!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa