Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Podvodnice se vydávala za první dámu. Podnikatele tak obírala o miliony

Autor: Darina Jíchová, ČTK - 
5. prosince 2018
19:27

Nigerijské bezpečnostní složky zadržely Aminu Mohammedovou, která využila několika falešných identit k tomu, aby pronikla do sídla tamního prezidenta v metropoli Abuji. Do prezidentské vily pak jménem první dámy zvala řadu bohatých hostů, které podvodem obírala o peníze. Informoval o tom zpravodajský server BBC.

Série incidentů se podle vyšetřovatelů stala loni v listopadu, kdy nigerijská první dáma Aisha Buhariová pobývala v zahraničí, uvedl mluvčí nigerijské kontrarozvědky DSS Peter Afunanya.

Podvodnice vše popřela

Podvodnice do prezidentské vily sezvala řadu podnikatelů, s nimiž uzavírala falešné obchodní dohody. Jeden z obchodníků obvinil ženu, že ho okradla o zhruba 9,4 milionu korun. „Jsou to lži,“ Mohammedová veškerá obvinění popírá.

Žena využila toho, že vysocí vládní úředníci, ale i například první dáma nemusí procházet přísnými bezpečnostními kontrolami při vstupu do prezidentského komplexu. Podle BBC je toto narušení bezpečnosti přesto šokující. Sídlo nigerijské hlavy státu totiž hlídá jak policie, tak kontrarozvědka.

Nigérijský prezident Buhari s manželkou Aishou.Nigérijský prezident Buhari s manželkou Aishou. | Profimedia.cz

Skandály kolem prvního páru

Jedná se o další skandál, kterému Buhariovi čelí. V září byl zatčen poradce první dámy, který jejím jménem vybíral peníze. Ty pak používal na soukromé účely. Stejně jako Mohammedová i muž tvrdí, že obvinění jsou lživá.

Prezident Muhammadu Buhari počátkem tohoto týdne dokonce musel vyvracet zvěsti o tom, že zemřel a nahradil ho jeho súdánský dvojník, případně klon. Buhari usiluje o znovuzvolení v nadcházejících prezidentských volbách. Slíbil, že pokud uspěje, „zatočí“ s korupcí.

zlymikes ( 5. prosince 2018 20:38 )

copak Dáša se nalila jako Venca až jí nikdo nemohl poznat?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud