Kyjev prosí svět o pomoc proti Moskvě. Žádá od Rusů vrácení svých lodí

26. 11. 2018
22:59

Ukrajinský parlament v pondělí po schválení dekretu o válečném stavu přijal rezoluci, která vyzývá námořní mocnosti, aby do regionu Černého a Azovského moře vyslaly bojová plavidla s cílem odvrátit další ruskou eskalaci napětí. Rezoluce je adresována mezinárodním organizacím včetně OSN, Evropského parlamentu a národních parlamentů všech států světa. Vyzývá mimo jiné k vyhlášení nových protiruských sankcí.

Mezinárodní organizace by podle rezoluce měly do regionu vyslat své pozorovatele. Rusko dokument vyzývá, aby ukrajinským vojákům zadrženým během kerčského incidentu poskytlo lékařskou pomoc a bezodkladně zajistilo jejich bezpečný návrat domů. Kyjev zároveň požaduje vrácení tří zadržených ukrajinských vojenských plavidel.

Rusko by podle ukrajinských poslanců mělo uhradit způsobené škody. Státy světa rezoluce vyzývá, aby proti Rusku vyhlásily nové sankce platné až do obnovení úplné územní celistvosti Ukrajiny v mezinárodně platných hranicích.

 

„Politika usmiřování už vedla k okupaci Krymu a některých okresů Doněcké a Luhanské oblasti,“ upozorňuje rezoluce. Varuje rovněž před výstavbou plynovodu Nord Stream 2, který má umožnit přepravu plynu do Evropy mimo ukrajinské území. Výstavba podle Kyjeva ohrožuje evropskou bezpečnost.

hradnihulvat ( 27. listopadu 2018 17:49 )

V žádném případě nemůžu věřit režimu, který podporují pohrobci banderovců, k jejichž odkazu se hlásí. Stát, který banderovce, pomahače nacistů, oslavuje.

satanas ( 27. listopadu 2018 15:27 )

Dulezite ze Ukrosi vratili Krym!! Nejspis ma tu celou saradu na svedomi mladej Babis stou Krymskou stabajznou..DOufam ze to BSI necha vysetrit!

carlae ( 27. listopadu 2018 13:39 )

Už ukroši vrátili tu/ty ruské lodi???

satanas ( 27. listopadu 2018 10:43 )

Nejvetsi expert pro CT 24 je v soucasnosti jakejsi Pavel Zacek,,co vypada jak plesatej Hitler a ma rad RUsko asi taky tak stejne..Brrrfr.

satanas ( 27. listopadu 2018 10:41 )

TY uz mmas nejen vylito, ale i vyplachnuto, ze?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa