Rodiče odmítali očkování. Školu zachvátila největší epidemie neštovic za desítky let

Autor: nkov - 
22. listopadu 2018
08:05

Škola v americké Severní Karolíně, která spadá do jedné z největších amerických komunit odmítající očkování, je epicentrem největší epidemie planých neštovic za posledních několik desetiletí. V pátek bylo s nemocí diagnostikováno celkem 36 žáků, píší místní média. Očkování je tu sice povinné, existují ale mnohé zdravotní nebo náboženské výjimky, kterých rodiče místních školáků využívají.

„Jde o největší epidemii planých neštovic od doby, kdy začala být dostupná vakcína (od roku 1995, pozn. redaktora),“ napsal v emailu pro BBC mluvčí odboru zdravotnictví.

Ze 152 žáků zmíněné školy celých 110 nebylo očkovaných proti planým neštovicím. Téměř 70 % žáků přilehlé mateřské školy je vyjmutých z povinného očkování na základě náboženských výjimek. Podle expertů je však vakcína bezpečnější než nemoc samotná.

Zdravotníci monitorují situaci a škola s nimi ve všem spolupracuje, řekl BBC mluvčí školy. „Víme, že rodiče našich žáků jsou velice motivovaní v tom, vybrat to nejlepší pro své děti. Jako škola nechceme diskriminovat děti na základě jejich zdravotní historie nebo stavu,“ dodal mluvčí školy.

Vedlejší účinky

„Chceme dát jasně najevo: očkování je tou nejlepší ochranou proti planým neštovicím,“ sdělila Dr Jennifer Mullendoreová ve svém vyjádření. „Při výskytu velkého počtu nevakcinovaných dětí a dospělých víme, že se plané neštovice velice jednoduše rozšíří po celé komunitě,“ dodává.

Většina náboženství nezakazuje očkování, v posledních letech se v USA nicméně mnoho rodičů začalo obávat vedlejších účinků vakcín. Kromě alergické reakce na látku ve vakcíně přitom zdravotní experti vyvrátili většinu mýtů, které očkování obklopují, včetně toho, že očkování způsobuje u dětí autismus.

Plané neštovice jsou virovým onemocněním, které způsobuje vyrážku podobnou puchýřům, svědění a horečku. Virus se šíří dotykem i vzduchem, není však natolik nakažlivý jako například spalničky. Ve vážných případech může nákaza vést až k onemocnění mozku, zápalu plic a smrti.

Video Mnoho Čechů stále opomíjí očkování - Veronika Šmídová, Aleš Brunclík

 

papik ( 22. listopadu 2018 23:40 )

Prosím Vás, všichni, co tady řvete, že očkování musí být povinné, uvědomte si, že imunita po očkování NENÍ doživotní na rozdíl od imunity přirozené získané prostým průběhem nemoci. Navíc vedlejší účinky vakcíny můžou způsobit doživotní následky a navíc dítě může při komplikacích po očkování až zemřít, a výjimkou není ani trvalé poškození nervové soustavy. To nemluvím ani o dalších kotraindikacích jako jsou možné ekzémy alergie, podezření na poruchy autistického spektra a další, protože tyhle super směsi obsahují takové šmakulády jako těžké kovy, formaldehyd, sloučeniny hliníku, rtuti, které jsou jinak zdraví velmi škodlivé. Jo ať je blbej a nemocnej, když je očkovanej, přece nemůže být nemocnej. Když objevili radium, taky to lidi si dávali i do budíků a zápěstních hodinek, div to nejedli jak čokoládu a pak se nestačili divit, z čeho že to mají ty divné popáleniny a nádory.

Diginka ( 22. listopadu 2018 15:44 )

mandant: není to díky migrantům, nová odrůda neštovic, je to kvůli neočkování. A co je ještě nejhorší, pokud mají děti neštovice, aby je to nesvědilo, natírá se to krémem z lékárny a ty chytré biomatky nenatírají, raději nechají děti trpět. Nejsem pro očkování všeho, ale povinné očkování mělo něco do sebe, není to jen ždímaní peněz, to jsou jen žvásty. A co se týká těch neštovic, dostane.li to malé dítě může i zemřít.

Diginka ( 22. listopadu 2018 15:38 )

pokud lékař nařídí očkování bez diskuse by mělo být dítě naočkováno. Je úplná blbost a nesmysl, co se rozšířilo v nedávné době, že po očkování může vzniknout autismus. Autismus je choroba, která se projeví kolem 4 měsíce, může se projevit, ale nemá nic společného s očkováním. Neočkovat děti je velmi nebezpečné. Žena a matka žijící někde v Africe by dala nevím co za to, kdyby mohla rodit svoje děti v takovém prostředí, jako jsou naše nemocnice, kdyby mohla dát svoje děti zadarmo očkovat, jako je tomu u nás a tady s tím tzv. biomatky pohrdají a ještě si myslí jak jsou In, jsou to obyčejné blbky, které vystavují svoje děti velikému nebezpečí.

moist ( 22. listopadu 2018 15:22 )

A to je opravdu taková tragédie, že děti prodělaly pláňata v dětství, kdy je prodělat mají, aby získaly doživotní imunitu? Taky jsem neštovice očkovat nenechala, imunita po vakcine není celoživotní a prodělat je pak v dospělosti je mnohem horší a komplikovanější. Průběh byl nepříjemný, horečky, stovky pupínků, na druhou stranu jsem v té době byla na mateřské s nejmladším, takže jsme měli spoustu času na rekonvalescenci, klidový režim, nechozeni do kolektivu. A teď když ve školce visí cedule, že se vyskytly neštovice, tak víte kdo se nejvíc bojí? Rodiče očkovaných dětí. Vědí, že očkování neposkytuje stoprocentní imunitu, vědí, že infekce může proběhnout nespecificky, s málo příznaky, že do ní dítě chytne ještě něco, oslabí se a bude na hromadě celou zimu... Co mě štve, že takto nechytli příušnice, byl by klid i od toho, takhle bude vakcína ve 30-40 neúčinná a při prodělání v dospělosti hrozí synům komplikace.

hradnihulvat ( 22. listopadu 2018 14:36 )

Bohužel se někteří rodiče nechávají ovlivnit různými "felčary, takydoktory" a podobnými fantasmagory a takhle to pak může dopadnout. Očkování, která jsou odborníky uznána jako nezbytná, by měla být povinná a nezodpovědní rodiče, kteří tomu brání, by měli být potrestáni. Není přece možné, kvůli jejich debilitě ohrožovat většinu, v nejhorším případě celou populaci.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud