Sobota 28. května 2022
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Chlapec (13) je po útoku třímetrové žraloka v kritickém stavu. V moři lovil humry

Autor: nkov - 
30. září 2018
16:20

13letý chlapec v jižní Kalifornii se stal obětí útoku přes 3 metry dlouhého žraloka, který plavci protrhl hruď u klíční kosti. Chlapec je v kritickém stavu v nemocnici. Na pláž ho dostal svědek Chad Hammel. Ten chlapce, který v oceánu chytal humry, vytáhl z vody na kajaku.

„Došlo mi, že volá, že je pokousaný,“ řekl svědek pro Fox 5 San Diego. Dle jeho slov žralok zaútočil na chlapcovu klíční kost. Na pláži se skupina lidí snažila udržet chlapce naživu, zatímco ostatní přivolali záchranáře, píše Daily Mail.

„Celou klíční kost měl utrženou,“ popisuje Hammel zranění. Atmosféra v době útoku byla na pláži pořádně dramatická. „Na všechny jsem křičel, aby vylezli z vody, protože je tam žralok,“ dodal.

Žralok, který údajně měřil přes tři metry, podle Hammela loď pronásledoval. „Jakmile jsme (chlapce) dostali do kajaku a směřovali k pláži, jsem se otočil a viděl, že ten žralok je za námi. Ještě to nechtěl vzdát,“ popisuje scénu zachránce.

Šéf oddělení chirurgie sdělil médiím, že si chlapcova rodina nepřeje, aby informoval o jeho zdravotním stavu. Byla zveřejněna pouze jeho fotografie.

Podívejte se na video zachycující situaci na pláži:

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa