Tělo českého táty (†42) vleklo moře stovky metrů. Taxikář: Žraloků je tu dost

Autor: bud, kal - 
5. srpna 2018
05:00

Oblast v Marsá Alam, kde nejspíš šnorchloval Čech (†42) zabitý žralokem, je jejich výskytem proslulá. Nedaleko hotelu Habiba Beach je dokonce žraločí ostrůvek, kam by se nezkušení turisté neměli vůbec vypravovat. Zatím není jasné, proč žralok na Čecha, po kterém zůstala žena a dvě děti, zaútočil. Jeho zmrzačené tělo však vlny podle místních odnesly několik stovek metrů, nejspíš až 1,5 kilometru, daleko.   

„V oblasti Marsá Alam je hodně žraloků. Turisté sem jezdí už nejméně 15 let, ještě před hotelovou výstavbou, ale nikdy tu nebyl problém. Nic takového jako páteční útok nepamatuji,“ řekl Blesk Zprávám místní taxikář Steven, který tu sám žije už 12 let. Dodal, že právě za žraloky, ale také za delfíny do oblasti turisté často míří.

I Steven potvrdil, že tragédie se stala poblíž hotelů Habiba Beach a Kahramana Beach. Tělo podle něj našli pak relativně nedaleko u třetího hotelu Marsa Shagra, který má se dvěma zmíněnými společnou pláž.

Tělo doplavalo do jiného zálivu

Tělo muže tak pravděpodobně vlny nesly několik stovek metrů do zálivu. To naznačuje také zpráva místního tisku, podle kterého jeden z pracovníků hotelu našel roztrhané tělo na pobřeží. Chyběly mu paže a jedna noha.

Video Starosta egyptské Marsá Alam: Český turista zemřel po prvním  - David Budai, Aleš Brunclík

Češka Barbora Aref, která v Marsá Alam žije, dokonce napsala, že tělo našli až v zálivu, který je vzdálen více než šest kilometrů. „Tělo bylo nalezelo na moři u Brayka Bay,“ napsala na sociální síti Facebook. Informaci ale oficiálně egyptské úřady zatím nepotvrdily a taxikář Steven takovou vzdálenost přímo rozporoval.

Video Takto to v letovisku Marsá Alam vypadá - Adam Jaroš

O riziku napadení žralokem turisté v hotelu vědí. Potvrzuje to také Martin Krupička, který ve stejném hotelu trávil rodinnou dovolenou. Ze stejného hotelu se vrátil v pátek. „Kousek u toho mola, kde se to stalo, nás místní varovali, že je tam ostrůvek žraloků a že by tam turisté vůbec neměli plavat. Klučina, který tam s lidmi šnorchluje, říkal, že tam může jen on, protože vydrží pět minut pod vodou a dokáže žraloky podplavat,“ řekl pro Blesk Zprávy Martin.

Zabitý Čech podle místního profesionálního potápeče při šnorchlování plaval od mola příliš daleko na otevřené moře, což prý mohlo žraloka přilákat. „Říkáme tomu „modrá“ voda a je to velmi nebezpečné,“ řekl muž, který působí v místním potápěčském centru a o tragédii má informace. Dodal, že když tělo vytáhli, převezli ho do nemocnice v Marsá Alam. Podle cestovní kanceláře Exim Tours, se kterou tu rodina trávila dovolenou, mohla predátora přilákal dobytkářská loď vyhazující nedaleko pobřeží mrtvé kusy do moře.

Zemřel otec dvou dětí

Žralok zaútočil na Čecha v pátek kolem 15. hodiny. Podle informací Blesk Zpráv jde o 42letého otce dvou dětí, na dovolené byl s nimi a manželkou. Rodina zemřelého turisty dorazila v sobotu zpátky do Česka, tělo otce zůstává dál v Egyptě. Repatriaci zesnulého zajišťuje cestovní kancelář dohromady s pojišťovnou. To však podle mluvčího kancléře Stanislava Zímy může trvat dny i týdny, policie chce tělo vyšetřit, aby se zjistilo, jaký druh žraloka útočil.

Podívejte se, jak to vypadá v hotelu, kde došlo k neštěstí:

Barunka2234647 ( 20. srpna 2018 13:29 )

 Do muslimských zemi jezdím přes 10 let, nikdy jsem jinde nebyla než v Turecku, Tunisu a Egyptě a musím říct že lepší dovolenou jsem nezažila. Vůbec není pravda že se k vám chovají hnusně, chovají se k vám nejlíp jak umí. Žralok vás může napadnout kdekoliv, určitě to není tím že je to muslimská země.

prazanda1 ( 5. srpna 2018 22:57 )

A proč říkáš, že nemáme jezdit do muslimských zemí? To mne zajímá. Osvětli!

pu-erh ( 5. srpna 2018 19:37 )

 Ty jsi z*mrd a to regulérní! Jedna věc je, že jeli na dovolenou a to je jejich osobní věc...a druhá (ÚPLNĚ JINÁ VĚC) je to, že si na tom idioti z plesku, kteří ani neumí česky honí ego... A třetí věc, že koko*ti jako Ty, na to reagují způsobem, na který jsou normální lidi fakt "hrdí".

josefvyskoc ( 5. srpna 2018 16:34 )

Hodne zdravi Karle, at ti to zpiva aspon do stovky ! Býýýt stááále mláááád......

KontraZeman ( 5. srpna 2018 16:22 )

Tak nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči. Dost drsný humor pro ty, kterých se to netýká.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud