Žralok v New Yorku pokousal děti (12 a 13). V jednom nechal zub

Autor: Mii - 
19. 7. 2018
18:09

K události, kterou dlouho nikdo nepamatuje, došlo tento týden v New Yorku. Dvě děti nezávisle na sobě pokousal na pobřeží Fire Island východně od Manhattanu žralok, v jednom dokonce nechal vylomený zub. Podle úřadů jde o první podobný útok za posledních 70 let, píše server The Guardian.

Ačkoli se děti vůbec neznají a pohybovaly se v jiné části pobřeží, jak 12letá dívka, tak 13letý kluk zažili úplně to samé – vstoupili do vody, kde je do nohy kousl žralok. Oba skončili na pohotovosti, kde jim ránu doktoři zavázali a pak je propustili.

Je pravděpodobné, že šlo o stejné zvíře. Děti se pohybovaly dva kilometry od sebe a jejich kousance vypadaly podobně. Žralok v noze chlapce nechal zub, který záchranáři poslali na analýzu, později tak snad bude jasno, o jaký druh šlo.

Napadená dívka Lola Pollinová popsala, jak kontakt s nebezpečnou parybou probíhal. „Něco jsem u sebe viděla a pak jsem najednou cítila bolest. Vedle mě byla ploutev,“ vzpomínala Lola. Její noha byla okamžitě celá od krve a žralok, který rychle odplul pryč, podle ní byl cca 90 až 120 cm dlouhý.

Chlapec Matthew Donaldson zažil podobný scénář. „Nebylo to ostré, spíš jsem cítil takový šok,“ popisoval své setkání s žralokem. „Šlo to rychle, asi sekundu, hned byl pryč,“ dodal. 

Pláže se na den zavřely

Útoky žraloků na lidi jsou v celém státě New York extrémně vzácné, říká Ian Levine, šéf záchranářů, kteří ošetřovali chlapce. Podle něj bylo ve státě zdokumentováno jen 10 případů a ještě ani ty nejsou jisté, protože informace pochází z archivů. Poslední útok se měl stát v roce 1948.

Že šlo skutečně o žraloka, záchranáři nemají potvrzeno. Levine ale říká, že zub, který byl vytažen z nohy chlapce, vypadá zcela jako žraločí. Výsledky jeho analýzy by měly být známy do několika dnů.

„Je to šílené a neuvěřitelné. Na Fire Island nikdy žralok na nikoho nezaútočil. Ani nikdo ze starších chlapů nic podobného nepamatuje,“ komentovala situaci pro ABC7NY.com plavčice Bella Coanová.

Rybáři chytili nedaleko místa útoku v ten samý den 2,2 m dlouhého žraloka tygřího. Podle Levina je ale nepravděpodobné, že by děti pokousal tak velký žralok. Pravděpodobně šlo o nějaký menší druh. Některé místní pláže byly v důsledku incidentu dočasně uzavřeny. 

Video Dramatická záchrana rybáře (21) helikoptérou: Potrhal ho žralok. - HM Coastguard
360p

Doporučujeme
Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa