Agresivní kamzíci napadají turisty. Správci parku je stěhují netradičním způsobem

Autor: nkov - 
23. září 2018
11:37

Když mluvíme o predátorech v amerických horách, většina lidí si pravděpodobně představí divokou pumu nebo medvěda s drápy jako břitva. Návštěvníci Olympijského národního parku v americkém státě Washington byli však terorizováni o něco neobvyklejším zvířetem. A šelma to rozhodně není. Postrachem zdejších výletníků se stali zdejší kamzíci, které přitahuje vůně a chuť lidské moči a potu.

A jak se s agresivními horskými kozami vypořádali zaměstnanci parku? Pomocí vrtulníku nevrlé kozy přepravili zavěšené v pytlích na místo, kde budou mimo kontakt s lidmi. Kolem 300 jedinců se však nepodařilo odchytit a autority se je chystají zastřelit.

Jesse Plumage, biolog americké lesní správy, říká„Převozem dosáhneme toho, že zvířata osídlí další úseky pohoří. Tím se zvýší životaschopnost celé populace.“

Zdejší kamzíci byli poprvé vysazeni v parku před 100 lety. Tehdy však nebyly hory plné zvědavých turistů. Výsledkem jsou nyní stovky stížností na děsivé kamzíky. Těm zachutnala sůl a minerály obsažené v lidském potu a moči. Pracovníci parku tedy prosí návštěvníky, aby se vyhnuli močení podél cest.

S agresivitou zdejších kamzíků už se setkal jeden turista v roce 2010. Napadl jej 200kilový samec kamzíka a muže probodl svými rohy. Ten na následky zranění po útoku naneštěstí zemřel.

Video Národní park Kilimandžáro (Kilimanjaro) - YouTube/UNESCO TV/TBS

 

yokky ( 23. září 2018 14:54 )

to neni kamzik ale, Mountain goat,,,,horska koza,,,do kamziku ma hooodne daleko.....

jasnovidec01 ( 23. září 2018 12:56 )

Napadl jej 200kilový samec kamzíka a muže probodl svými rohy. Ten na následky zranění po útoku naneštěstí zemřel. to je hezké od pisálka blesku že umřel NAneštěstí,jinak by bohužel po útoku jen zemřel haha

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud