Sex za informace? Šlo jen o žert, tvrdí právník Rusky držené ve vazbě v USA

Autor: ČTK - 
10. září 2018
07:17

Ruska Marija Butinová, která je v USA zadržená kvůli podezření z nezákonného lobbování, podle všeho nenabízela sexuální služby výměnou za přístup k informacím. Právník Rusky tvrdil, že v narážce na sex šlo jen o žert. A federální prokurátoři mu dali za pravdu - k tomuto závěru prý dříve dospěli chybnou interpretací esemesek Butinové. Na základě jiných závažných důkazů ale Butinová zůstane ve vazbě.

Americká policie zadržela Butinovou v polovině července ve Washingtonu. Devětadvacetiletá žena byla obviněna, že v USA politicky působí ve prospěch cizí, tedy ruské vlády, aniž to oznámila americkým úřadům. Vyšetřovatelé mají zároveň podezření, že udržovala kontakty s ruskou rozvědkou. Hrozí jí za to až 20 let vězení.

Americká vláda dříve oznámila, že Butinová nabízela sexuální služby k pronikání do amerických politických struktur. Její právník Robert Driscoll obvinění odmítl s tím, že bylo založeno na tři roky starých zprávách mezi Butinovou a jejím dlouholetým kamarádem, asistentem a zaměstnancem organizace propagující právo držet zbraň.

Ve zprávě muž, který je v soudních dokumentech označován pouze písmeny DK, napsal, že neví, co mu Butinová dluží za to, že jí prodloužil pojistku auta a odvezl ho na technickou kontrolu.

Ona odpověděla: „Sex. Díky moc. Nic jiného nemám,“ a doplnila, že nemá peníze, kterými by mu mohla zaplatit.

Právník Butinové již minulý měsíc uvedl, že patrně šlo o žert - Butinová se podle něj přátelí s manželkou DK. Zdůraznil, že nejsou důkazy o tom, že Butinová s mužem měla pohlavní styk. Prokurátoři zároveň tento víkend nicméně uvedli, že existují další důkazy, na základě kterých by Butinová měla zůstat ve vazbě.


snehulak ( 10. září 2018 09:20 )

Nakonec z toho bude také nějaký ten Novičok, který TEORETICKY mohla mít, protože je z Ruska. Takže vyčkejme, třeba ji nakonec vymění za nějakého významného amerického špiona, co bručí v Butyrce, nebo na Ljublance.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud