Sex za informace? Šlo jen o žert, tvrdí právník Rusky držené ve vazbě v USA

Autor: ČTK - 
10. 9. 2018
07:17

Ruska Marija Butinová, která je v USA zadržená kvůli podezření z nezákonného lobbování, podle všeho nenabízela sexuální služby výměnou za přístup k informacím. Právník Rusky tvrdil, že v narážce na sex šlo jen o žert. A federální prokurátoři mu dali za pravdu - k tomuto závěru prý dříve dospěli chybnou interpretací esemesek Butinové. Na základě jiných závažných důkazů ale Butinová zůstane ve vazbě.

Americká policie zadržela Butinovou v polovině července ve Washingtonu. Devětadvacetiletá žena byla obviněna, že v USA politicky působí ve prospěch cizí, tedy ruské vlády, aniž to oznámila americkým úřadům. Vyšetřovatelé mají zároveň podezření, že udržovala kontakty s ruskou rozvědkou. Hrozí jí za to až 20 let vězení.

Americká vláda dříve oznámila, že Butinová nabízela sexuální služby k pronikání do amerických politických struktur. Její právník Robert Driscoll obvinění odmítl s tím, že bylo založeno na tři roky starých zprávách mezi Butinovou a jejím dlouholetým kamarádem, asistentem a zaměstnancem organizace propagující právo držet zbraň.

Ve zprávě muž, který je v soudních dokumentech označován pouze písmeny DK, napsal, že neví, co mu Butinová dluží za to, že jí prodloužil pojistku auta a odvezl ho na technickou kontrolu.

Ona odpověděla: „Sex. Díky moc. Nic jiného nemám,“ a doplnila, že nemá peníze, kterými by mu mohla zaplatit.

Právník Butinové již minulý měsíc uvedl, že patrně šlo o žert - Butinová se podle něj přátelí s manželkou DK. Zdůraznil, že nejsou důkazy o tom, že Butinová s mužem měla pohlavní styk. Prokurátoři zároveň tento víkend nicméně uvedli, že existují další důkazy, na základě kterých by Butinová měla zůstat ve vazbě.


Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
snehulak ( 10. září 2018 09:20 )

Nakonec z toho bude také nějaký ten Novičok, který TEORETICKY mohla mít, protože je z Ruska. Takže vyčkejme, třeba ji nakonec vymění za nějakého významného amerického špiona, co bručí v Butyrce, nebo na Ljublance.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa