Francii zasáhly přívalové deště: 1600 lidí z pěti kempů evakuovaly helikoptéry

720p360p
Autor: ČTK, vei - 
9. 8. 2018
21:55

Francouzští záchranáři evakuovali z kempů v jižní Francii za asistence helikoptér 1600 osob kvůli záplavám, jež vyvolal přívalový déšť. Informovala o tom agentura AP. Mezi evakuovanými v severní části departementu Gard, kde z břehů vystoupily řeky Cèze a Ardèche, je stovky dětí a mnoho turistů. Pohřešuje se jedna osoba.

Představitel místních úřadů Thierry Dousset televizní stanici BFM-TV řekl, že lidé byli evakuováni z pěti kempů. Televize informovala, že pohřešovaná osoba je 70letý Němec. Patrně se nacházel uvnitř vozu, který odnesla voda.

V obci Bagnols-sur-Cèze byly hospitalizovány čtyři německé děti kvůli pochlazení, informovala správa departmentu Gard. Místní starosta uvedl, že mezi 350 osobami, které nalezly v obci bezpečí, je nemálo nizozemských turistů.

Video Přívalové deště ve Francii. Helikoptéry evakuovaly 750 lidí z kempů. - twitter/loicspadafora
720p 360p

V nouzovém přístřešku v nedaleké obci Saint-Julien-de-Peyrolas skončilo 119 německých dětí, které tábořily poblíž, napsal server Franceinfo. 

Na zásahu se podílelo bezmála 70 hasičů a 120 příslušníků vojenské policie a byly nasazeny čtyři helikoptéry. Řada místních silnic zůstává neprůjezdná.

V departementu Ardèche bylo z jednoho z kempů evakuováno 184 Němců, většinou dětí. Podle úřadů se všem dostalo péče zdravotníků a většina je v pořádku. Deset z nich muselo být převezeno do nemocnic s lehčími zraněními či podchlazením.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa