Eric (†20) vyšel na ulici s hračkou. Autistu se „samopalem“ zastřelila policie

Autor: jer - 
3. 8. 2018
22:45

Policisté ve švédském Stockholmu ve čtvrtek zastřelili Erica Torella (†20). Údajně se za bílého dne pohyboval po ulici s hračkou ve tvaru samopalu. Zastřelenému byl diagnostikován autismus a Downův syndrom. Informoval Expressen.se.

Policie dostala brzy ráno hlášení, že se ve čtvrti Vasastan pohybuje osoba se zbraní. To, co následovalo, popsal novinářům očitý svědek. Když policisté dorazili na místo, křičeli na Erica, aby odhodil zbraň a lehl si na zem.

Tři policisté potom začali střílet, Erica trefili do břicha. Po postřelení byl Torell převezen do nemocnice, kde zraněním podlehl. Prokurátor nyní vyšetřuje možné pochybení strážců zákona.

Torellova rodina nahlásila jeho zmizení úřadům poté, co utekl z domova. K tomu prý došlo již dříve. Měl s sebou plastovou hračku, která „vypadala jako samopal“. Hračku dostal Eric jako dárek, podle matky ji předtím nikdy nepoužil.

Ericova matka Katarina Söderbergová uvedla, že její syn nebyl schopen verbální komunikace. Když se dověděla o tragickém osudu svého syna, z počátku nevěřila. „To musí být nějaký omyl,“ popsala Katarina svoji první myšlenku a dodala: „Nechápala jsem to, nevěřila jsem, že je to pravda. Pořád tomu nemůžu uvěřit.“

Video Nabídněte pomoc, nebo jděte pryč: Expert radí, jak reagovat na rodinu s autistou - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Katarina a Ericova starší sestra Elsa byly zprávami o Ericovi zdrcené. „Proč musela policie střílet? A proč to musela být smrtelná rána a ne třeba jedna do nohy,“ řekla Söderbergová.

„I kdyby udělal chybu, i kdyby šel ven s hračkou, co vypadá jako pistole, museli ho kvůli tomu zastřelit?“ uvedla Katarina a dodala: „Bylo vidět na míle daleko, že měl Downův syndrom. Nešlo to přehlédnout. Hrozivý muž? Byl jako tříleté dítě!“

Doporučujeme
liskabystrouska ( 6. srpna 2018 06:30 )

taky bych se ho bala ...jak mu ma pak verit policie ...jednou by mu matka mohla dat do ruky i granat...mozna atrapu ..a jak to mají lidi asi rozpoznat?Policiste nepochybili! Pochybila matka!

jity ( 5. srpna 2018 09:34 )

Pokud se někde objeví v rodině nějaká anomálie, tak co jsem slyšela matky chodí na odběr plodové vody a podle toho se to pozná. Hlavně ten Downův syndrom. Pak už je to na ženě jak se rozhodne, buď potrat a nebo postižené dítě, o které se bude starat do konce života.

mandat ( 4. srpna 2018 14:13 )

Matka asi mela toho dost a vystrcila kluka na ulici.Ve Sparte to likvidovali hned po narozeni.

putna ( 4. srpna 2018 07:45 )

Žádná škoda, hnus jeden osabenej

kradu ( 4. srpna 2018 07:25 )

samopal jako dárek ta matka to má dobře rozdaný v palici když má syna autistu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa