Matka mu zemřela na operačním stole. Byla motivem vraždy kardiologa exprezidenta Bushe pomsta?

Autor: ČTK - 
2. srpna 2018
06:57

Muž podezřelý ze zastřelení kardiologa někdejšího prezidenta George Bushe staršího Marka Hausknechta možná chtěl pomstít svoji matku, která před 20 lety zemřela Hausknechtovi na operačním stole. Šéf policie v texaském Houstonu Art Acevedo to dnes uvedl na tiskové konferenci. Podezřelý 62letý Joseph James Pappas by podle něj měl být pokládán za nebezpečnou, ozbrojenou osobu s možnými sklony k sebevraždě.

Pětašedesátiletý doktor Hausknecht zemřel v Houstonu 20. července. Při ranní cestě na kole do práce jej minul jiný cyklista jedoucí v opačném směru. Ten poté zastavil, otočil se a vypálil dvě rány na vzdalujícího se Hausknechta. Když byl převezen do nemocnice, byl už po smrti.

Na Pappase byli vyšetřovatelé upozorněni v úterý, řekl Acevedo, avšak neupřesnil, jakým způsobem. Při prohlídce bydliště podezřelého pak policie našla důkazy, které jej spojují se zabitím Hausknechta, napsala agentura AP. Poslední informace o podezřelém jsou prý z úterního rána, kdy odeslal sms zprávu, v níž adresátovi psal, že si chce vzít život. Acevedo uvedl, že Pappase nikdo neviděl nejméně 36 hodin.

Zesnulého kardiologa popsali pozůstalí jako pokorného a štědrého muže, kterého jeho pacienti zbožňovali. Hausknecht v roce 2000 pomáhal také americkému exprezidentovi Bushovi staršímu, který se potýkal se srdeční arytmií. Bývalá hlava státu po smrti doktora uvedla, že Hausknecht byl "fantastický kardiolog a dobrý člověk".

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

agfor ( 2. srpna 2018 12:42 )

Je vidět, že USA jsou svobodnější než vlezdozádelistické Česko. Tady mohou vrazi v bílých pláštích vraždit naprosto beztresně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud