Potíže dovolenkových rájů Čechů: Silné bouřky zasáhly Itálii a Chorvatsko, hrozí sesuvy půdy

Autor: všm, zzu - 
23. 7. 2018
11:35

Trávíte dovolenou v Itálii nebo Chorvatsku? Pak se mějte v několika dalších hodinách na pozoru, části obou zemí postihly silné deště, bouřky a vichry. V některých místech došlo k sesuvům půdy, část silnic není kvůli povětrnostním podmínkám sjízdná. Meteorologové tak vydali oranžové varování, které značí riziko materiálních škod a obětí. Situaci v Itálii popsala z místa reportérka Blesk Zpráv.

Oranžové varování se podle portálu Meteoalarm týká převážně italských oblastí Marche, Abruzzo, Molise, Apulie a v Chorvatsku oblíbeného Splitu či pohoří Velebit. Bouřky mohou být doprovázeny větrem o síle až 100 km/h. Nepřízeň počasí zřejmě zasáhne i zbytek obou států, ale ne s takovou intenzitou.

Že turisty počasí nepříjemně zaskočilo, popisuje z místa i redaktorka Blesk Zpráv. Ta se momentálně nachází v italském městečku Porto San Giorgio. „Včera odpoledne jsme se povalovali na pláži, když se na moři začaly dělat pořádné vlny a zabouřilo poprvé. Nejprve spadlo pár kapek, tak jsme se šli schovat do bungalovů. Potom začala bouřka naplno. A že bouřilo pořádně. Déšť ale asi za dvě hodiny ustal, tak jsme šli znovu na pláž,“ popsala s tím, že další hřmění se ozvalo kolem osmé večerní.

Pršelo i v noci. Silný déšť nás dokonce budil. Ochladilo se a nemáme nic teplého na sebe. Leje stále jako z konve a bouří. Je nám zima a nemáme topení,“ dodala žena.

Video Potíže dovolenkových rájů Čechů: Silné bouřky zasáhly Itálii a Chorvatsko. - Blesk Zprávy/Zuzana Zelenková

Nesjízdné silnice

Také v Chorvatsku pršelo i během noci, s největšími problémy se potýkaly ostrovy Hvar a Vis. Místně se po celé zemi objevují lokální povodně, hrozí sesuvy půdy. Problém je i v dopravě. Chorvatský autoklub HAK upozorňuje například na uzavřenou silnici DC66 mezi Brsečí a Moščenička Draga či DC8 mezi Karlobogem a Svatou Marií Magdalenou. Průjezd znemožňuje silný vítr, zároveň je vozovka kluzká a hrozí riziko dopravních nehod. 

Oranžový stupeň varování znamená, že počasí představuje nebezpečí. „Mohou se vyskytnout materiální škody a oběti. Je nezbytná bdělost a potřeba pravidelného sledování vývoje meteorologické situace. Je třeba podřídit se doporučením zodpovědných orgánů,“ vysvětluje na svém webu Meteoalarm.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

naidka ( 23. července 2018 16:55 )

Tam, kde má pršet, neprší. To musí být velká smůla jet na dovolenou z vyprahlého Česka tam, kde normálně neprší a zrovna jako na potvoru leje jako z konve.

krista2018 ( 23. července 2018 16:42 )

trefa

agfor ( 23. července 2018 16:28 )

Je jen škoda, že to nespláchne přivandrovalce, které si taliáni vozí z Afriky a pak chtějí, aby je Česko živilo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa