Conte pozval Babiše do Říma. Odpověděl tak na jeho odmítnutí o pomoc se 450 uprchlíky

Autor: ČTK - 
17. 7. 2018
22:37

Italský premiér Giuseppe Conte dnes odpověděl v otevřeném dopise svému českému protějšku Andreji Babišovi na jeho víkendové odmítnutí italské žádosti o pomoc se skupinou 450 migrantů. Informovala o tom agentura ANSA. Podle italských médií Conte mimo jiné pozval Babiše do Říma, aby si o italském návrhu na evropský přístup k řešení ilegální migrace promluvili.

Conte žádal o víkendu země EU o pomoc se 450 migranty zachráněnými v sobotu ve Středozemním moři z rybářské lodi. Některé státy mu vyhověly, ale český premiér to odmítl. Podle Babiše musí Evropa vyslat signál, že nelegální migrace je nepřípustná a přijímání dalších lidí problém jenom zhoršuje. „Takový přístup je ale cesta do pekel. To jenom motivuje pašeráky a zvyšuje jejich příjmy,“ uvedl Babiš o přijímání imigrantů s tím, že summit EU se shodl na principu dobrovolnosti, pokud jde o jejich přebírání jednotlivými zeměmi.

„Nevydali jsme se na cestu do pekel, ale zvolili jsme cestu legality a společné odpovědnosti,“ napsal mimo jiné Conte českému premiérovi. „Kdo vstoupí do evropské země, vstoupí do Evropy. A nikdo z nás si nemůže myslet, že to zvládne sám! Promluvme si, milý Andreji. Zvu Tě do Říma, jestli chceš, abychom probrali italský návrh na evropský přístup (k migraci),“ zakončil dopis italský ministerský předseda.

Problém s migrací v Itálii

Itálie se v posledních letech potýká s masovým přílivem migrantů z Afriky a už dlouho žádá EU, aby jí s náporem migrantů pomohla. Česká republika společně s dalšími středoevropskými zeměmi odmítá přerozdělování běženců na základě evropských kvót a prosazuje zejména důslednou ochranu vnějších hranic EU a také pomoc v těch státech, odkud migranti připlouvají.

Doporučujeme
marlen52 ( 18. července 2018 20:15 )

pane Babiš proboha jim neustupujte řekl jste nahlas jen to co si myslí většina lidí. To pozvání do Itálie mně silně připomíná Husa když ho pozvali do Kostnice a tam na něj tlačili. Nedejte se a nás taky. Migrace už musí skončit evropa je plná.

salto ( 18. července 2018 11:58 )

Velice by mě zajímalo, kolik % migrantů se integrovalo a nežije z dávek. Zatím si drtivá většina debužíruje za cizí prachy a jakási evropská civilizace jim nic neříká. Jestli to takto půjde dál, tak za nějakých +/- 50 let zvítězí v "demokratických" volbách a naše děti a vnuci nás proklejou. Tady vidím to hlavní nebezpečí.

Taurus70 ( 18. července 2018 07:17 )

 Problem je jeden muzeme tzv.pomahat jak chceme,v okamziku kdy prestaneme se situace bude opakovat.Oni proste delat nebudou ani kdyby meli chcipnout hlady,staci se zeptat zahranicnich monteru .Bohuzel to neni o politice ale o stylu zivota a ten hned tak nevykorenite😦

kapsa72 ( 17. července 2018 23:40 )

 Mily Andrei, zajed tam a vysvetli svemu italskemu priteli ze OPRAVDOVOU POMOC MUZE EVROPA POSKYTNOUT TEM LIDEM NA JEJICH UZEMI.! Muzeme prijimimat stovky, tisice, miliony, stamiliony...Ale co z toho dobreho cokoli prinese?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa