„Dva otrávení alfa samci.“ Řeč těla prozradila realitu o schůzce Trump–Putin

Autor: Mii - 
16. 7. 2018
19:07

Celý svět v pondělí sledoval rusko-americký summit, který se konal ve finských Helsinkách. Ruský prezident Vladimir Putin se na něm setkal s americkým protějškem Donaldem Trumpem. Oba dva muži schůzi zhodnotili pozitivně, ale opravdu to tak mysleli? Řeč těla prozradila, že realita byla nejspíš odlišná, píše Express.co.uk.

Než celý summit začal a Trump s Putinem se zavřeli za dveře na soukromou schůzku mezi čtyřma očima, oba státnici krátce promluvili s novináři. Záznam tohoto rozhovoru rychle obletěl celý svět a ukazuje, jak se prezidenti chovali a tvářili.

Podle expertky na řeč těla Judi Jamesové je zřejmé, že oba muži kamarádství jen předstírají. Ve skutečnosti se vůbec v lásce nemají. „Jestli setkání Trumpa s Mayovou vypadalo chladně, pak tohle setkání Trumpa s Putinem vypadalo jako zapadlé pod permafrostem,“ uvedla Jamesová s odkazem na věčně zmrzlou půdu v polárních oblastech.

„Oba dva muži vešli s takovým alfa postojem, který obvykle můžeme vidět v boxerském ringu, s nafouknutým hrudníkem a v případě Trumpa gestem úst, plus si přitahovali saka, což obvykle znamená takový ten ‚připraven k boji‘ rituál. Vypadali spíš jako nateklý pár na pokraji rozvodu, který přišel do manželské poradny,“ pokračovala expertka.

„Konkrétně Putin vypadal hodně jako sfinga, vracel málo očního kontaktu a neustále se snažil držet poker face, i když Trumpovy lichotky očividně vnímal,“ zhodnotila Jamesová absenci emocí u ruského prezidenta.

Otrávení, rigidní prezidenti

O náladě na summitu podle expertky hodně řeklo i to, jak státníci seděli. „Trump seděl ve své obvyklé póze, své nohy šikmě a prsty v obrácené pyramidě, čímž chtěl ukázat dominanci, ale tentokrát je měl více propletené, což značí netrpělivost,“ řekla o Trumpovi.

Video Summit mezi USA a Ruskem - Reuters
1080p 720p 360p

Ruský prezident na tom byl podobně. „Putin si vybral více elegantní pózu, kdy seděl vzpřímen s jedním loktem na židli a druhou rukou opírající se o vzpěru židle, jako kdyby byl iritovaný. I on ale projevil určitou netrpělivost, například si upravoval manžety,“ popsala Jamesová sezení Putina.

Prezidenti podle ní na židlích nebyli komfortní. „Oba dva vypadali otráveně. Když se setkali naposledy, jejich řeč těla byla odtažitá a trochu divná, ale v jednu chvíli, když kamery vypnuly, Putin něco Trumpovi pošeptal a oba se usmáli. Tentokrát seděli hrozně rigidně bez absolutně žádného očního kontaktu a nic si mimo kamery neřekli,“ konstatovala expertka.

Jamesová si myslí, že toto chování byla taktika před rozhovory. Pokud se ovšem chovali stejným způsobem i za zavřenými dveřmi, pak by podle ní bylo lepší, kdyby se schůzka nikdy nekonala. V tomto rozpoložení by totiž nemohli nic vyjednat.

Amerika versus Rusko

Trump má s Ruskem dlouhodobě komplikovaný vztah. V pondělí řekl, že vztahy Ameriky a USA nikdy nebyly horší. Schůzka s Putinem měla být prvním z kroků, jak tuto situaci napravit.

Doporučujeme
salamander ( 17. července 2018 13:09 )

zřejmě to máš tak doma - proto ti to hodně připomíná tvoji rodinu i vypadlaný mozeček, nebo čím ještě jiným myslíš.

salamander ( 17. července 2018 08:16 )

Co všechno za pi*čoviny se dá studovat. Řeč těla....no to je úžasné. To abychom se báli jít i na hajzl, aby nějaká pizda neřekla - .... - a nemělo to vliv na odměny.

OkoloHradce ( 17. července 2018 00:02 )

Musím nasekat pár chyb, aby ta blběna, co sem chodí zvedat si sebevědomní tím, že hledá překlepy a chyby, mohla usnout. Kluci to na nás nahrály, ale mi jim to nesežerem, víme, že si za dveřmi daly štamprdle a na oko dělaj vážné ksychty. Putin se nám nějak moc vibotoxoval a Trump kouká jako vír, že mu ta jeho paruka nevodlýtla je zázrak.

Qmur ( 16. července 2018 21:55 )

.....mamutce, opravuji, možná je to fuk.

Qmur ( 16. července 2018 21:53 )

Tak to se marmat mamrtce líbit nebude. Oblejzá 2 dny staré diskuze a trolluje.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa