Britka otrávená novičokem zemřela: Jejímu partnerovi prý zbývá jen pár dní života

Autor: ČTK, dce - 
9. 7. 2018
06:38

Britka, která byla spolu se svým partnerem vystavena nervově paralytické látce typu novičok v jihozápadní Anglii, v neděli zemřela. Oznámila to metropolitní policie. Případ nyní vyšetřuje jako vraždu. Vyšetřovatelé se snaží zjistit, jak se zasažený pár dostal do styku s látkou, která byla použita při útoku na ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru před čtyřmi měsíci, píše agentura Reuters.

Čtyřiačtyřicetiletá Dawn Sturgessová zemřela v nemocnici v neděli večer, o rok starší Charlie Rowley, který s látkou rovněž přišel do styku, zůstává v kritickém stavu. Podle příbuzných mu zbývá jen pár dní života.

Britská premiérka Theresa Mayová řekla, že je "zděšena a šokována" úmrtím, které následuje po otravě Sergeje Skripala a jeho dcery Julije.

Vyšetřování případu vede protiteroristická policie a účastní se ho 100 policistů. Nyní se snaží zjistit, jak se mohla dvojice dostat do styku s nervově paralytickou látkou. Testy potvrdily, že se jí oba dotkli rukama.

"Je to šokující a tragická zpráva. Dawn po sobě zanechala rodinu, včetně tří dětí, a naše myšlenky a modlitby jsou v této mimořádně těžké době s nimi," řekl šéf britské protiteroristické policie Neil Basu.

Vyšetřovatelé předpokládají, že muž a žena přišli minulý týden v Amesbury do kontaktu s nervovou látkou nešťastnou náhodou. Britská média v pátek uvedla, že jde o uživatele drog.

Dvojice z Amesbury údajně mohla najít lahvičku nebo injekční stříkačku se zbytky jedu, který byl použit v Salisbury před čtyřmi měsíci při útoku na 67letého Skripala a jeho 33letou dceru. Oba jen těsně unikli smrti a nyní přebývají na utajovaném místě. Také oni byli v péči lékařů v salisburské okresní nemocnici.

Doporučujeme
bostonskyvitr ( 9. července 2018 18:44 )

Nejen duševní mrzák,ale určitě pajdáš i na levou hnátu,zbabělý mužiku!

bostonskyvitr ( 9. července 2018 18:40 )

Zvláštní škola ti moc do vínku nedala,takže blbej půjdeš i do hrobu,rudej vohnoute!

krista2018 ( 9. července 2018 17:18 )

protože nebyla dcerou špiona a dostala silnější dávku, Britové zkoušejí co jo a co ne

satanas ( 9. července 2018 15:21 )

A kdopak nadopoval Ch.Fromma, asi taky Putin kdyz prez dokazany doping muze jet Tour!? Anglani otravuji kompet ovzdusi v Evrope, ani Novicok ktomu nepotrebuji! Jsou to smejdi!

salto ( 9. července 2018 14:05 )

Známý a pravdomluvný investigativec Babčenko prej viděl Putina jak něco hází do popelnice

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud