400 turistů zachraňovaly vrtulníky. Kvůli poruše lanovky ve Švýcarsku

Autor: ČTK, pk - 
21. 6. 2018
21:33

Zhruba 400 turistů ve čtvrtek muselo být vyproštěno s pomocí vrtulníků kvůli poruše lanovky na švýcarské hoře Schilthorn. Lokalitu proslavilo natáčení bondovky V tajné službě Jejího veličenstva z roku 1969, připomínají agentury DPA a AP.

Vrtulníky turisty vyzvedly na horské stanici Birg a přepravily je do níže položené stanice Mürren. Lanovka zůstala stát poté, co do stanice v nadmořské výšce 2677 metrů dorazila jedna z kabin.

„Pasažéři v dotyčné kabině mohli vystoupit bez cizí pomoci, protože kabina právě přijela do stanice,“ řekl mluvčí společnosti Schilthornbahn, která provozuje místní lanovky.

Do níže položené stanice však museli být přepraveni tito i další návštěvníci slavné otáčivé restaurace Piz Gloria. V ní byla v roce 1968 natáčena jediná bondovka, ve které hlavní roli agenta 007 Jamese Bonda ztvárnil George Lazenby.

Jak podotýká AP, turisté to ve čtvrtek měli snadnější než australský herec, kterého ve filmu po zdejších svazích proháněla skupina padouchů na lyžích.

V Gruzii se »splašila« lanovka: Otočila, zrychlila a vyhazovala lyžaře!

Video  V Gruzii se »splašila« lanovka: Otočila, zrychlila a vyhazovala lyžaře!  - Facebook

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa