„Doháněli zaměstnance k sebevraždám.“ Manažeři France Télécom jdou před soud

Autor: ČTK, pk - 
17. 6. 2018
09:26

Bývalý šéf francouzské telekomunikační společnosti France Télécom Didier Lombard půjde spolu s dalšími šesti manažery před soud kvůli sérii sebevražd zaměstnanců. Podle soudních dokumentů, které získala agentura Reuters, budou čelit obvinění z podílu na psychologickém trýznění pracovníků.

Vlna sebevražd ve společnosti France Télécom, která nyní působí pod jménem Orange, začala v roce 2008 a vyžádala si desítky životů. Podle zprávy inspekce práce z roku 2010 vedení v rámci restrukturalizace používalo „choroboplodné“ metody, například zadávání nedosažitelných výkonnostních cílů, což přispělo k šíření sebevražedných tendencí, píše agentura Reuters.

Vedení chtělo prostřednictvím restrukturalizace snížit počet zaměstnanců o 22 tisíc lidí a dalších 10 tisíc lidí přesunout na jiná pracovní místa. Lombard, který jakékoliv pochybení popírá, odstoupil z funkce generálního ředitele začátkem roku 2010.

Lombardův právní zástupce označil rozhodnutí o zahájení soudního procesu za „absurdní“. Trestem za psychologické trýznění pracovníků mohou být až dva roky vězení a pokuta ve výši 30 tisíc eur (zhruba 770 tisíc Kč).

Terčem soudního procesu bude rovněž samotná společnost Orange. „Orange tato obvinění odmítá a své argumenty přednese během veřejného slyšení,“ uvedl mluvčí podniku.

Hasiči chytili ve vzduchu sebevraha. Za zásah dostanou ocenění:

Video Hasiči chytili ve vzduchu sebevraha. Za zásah dostanou ocenění - Lotyšský hasičský sbor

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

sores ( 17. června 2018 11:24 )

Přeci se nezabiji že je vedení hnu.sné ho.va.do !!! Dám výpověď a najdu si jiné místo a současně toho vykořisťovatele dám k soudu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa