Kim a Mun opět spolu. Šéfové korejských států se překvapivě potkali znovu

720p360p
Autor: ČTK, kal - 
26. 5. 2018
13:40

Nejvyšší představitelé obou korejských států se v sobotu podle agentury Reuters po měcíci překvapivě opět setkali v demilitarizovaném pohraničním pásmu. Vrcholná schůzka se uskutečnila poté, co americký prezident Donald Trump ve čtvrtek zrušil červnový summit s vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Reuters, který se odvolává na informace prezidentského úřadu v Soulu, uvádí, že jihokorejský prezident Mun Če-in a Kim Čong-un hovořili o možnosti, že by se Trump a vůdce KLDR nakonec přece jen mohli setkat. Sám šéf Bílého domu nedlouho po odvolání summitu prohlásil, že není vyloučeno ani jeho konání v původně plánovaném termínu 12. června v Singapuru.

Oba nejvyšší korejští představitelé již spolu jednali v dubnu po mnohaleté odmlce. Podle prohlášení Soulu by prezident Mun měl vydat oficiální prohlášení k dnešní vrcholné schůzce v neděli.

Video Historický summit: U jednoho stolu se v Jižní Koreje setkal tamní prezident s vůdcem KLDR Kim Čong-unem. (27. 4. 2018) - Reuters
1080p 720p 360p

Oba nejvyšší korejští představitelé již spolu jednali letos v dubnu po mnohaleté odmlce.

Doporučujeme
victor1 ( 27. května 2018 12:05 )

Tak to se militantním zasraným Amíkům nebude líbit.No,ale oni si zase vyberou jinou oblast,kde to budou hrotit.Jsou to swině.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa