Rusové tleskají Zemanovi kvůli novičoku: Senzační přiznání a úder Londýnu

Autor: ČTK, nkov - 
4. 5. 2018
18:50

Český prezident Miloš Zeman veřejně učinil „senzační přiznání“ prohlášením, že se v Česku v malém množství vyráběl a testoval nervově paralytický jed A-230 ze skupiny označované jako novičok. Napsala to dnes ruská státní agentura TASS v komentáři ke čtvrtečnímu Zemanovu prohlášení. Označuje ho za „další těžký úder snahám Londýna obvinit Rusko z otravy Sergeje Skripala“.

„Samo Česko a další státy... se spěšně ohrazovaly proti tvrzení o experimentech s novičokem a obvinily Moskvu z šíření vědomých lží. A vida: přesně dva měsíce po incidentu v Salisbury český prezident přiznal: ano, vyráběli jsme, testovali,“ napsala agentura v komentáři, věnovaném hlavně sarkastickým útokům proti Británii, prosazující verzi o vině Ruska.

TASS cituje slova mluvčí ministerstva zahraničí Mariji Zacharovové, podle níž „Česko jednalo čestně a statečně, když tuto informaci oficiálně přiznalo a oznámilo“. Teď je prý řada na dalších zemích, které jsou podle Ruska schopny novičok vyrábět.

Informace o Zemanově prohlášení dnes publikovala prakticky všechna ruská média. Státní televize Pervyj kanal informaci uvedla slovy o „senzačním obratu ve vyšetřování Skripalovy kauzy“. Slova českého prezidenta podle ruské televize potvrzují názory mnoha chemiků po celém světě, že bojovou otravnou látku může vyrobit kdokoli, nikoli jen Rusko. Zeman odhalil lež Velké Británie, uvedla televize.

Za těžkou ránu britské verzi o událostech v Salisbury dnes Zemanova slova označil vlivný ruský senátor Alexej Puškov. „Tak je to tedy! Novičok se vyráběl a skladoval v Česku v 'zanedbatelném množství'. Je to těžká rána verzi Londýna, která i bez toho praská ve švech... Londýn je v rozpacích, celá konstrukce se rozpadá,“ napsal Puškov na Twitteru.

Video Zeman promluvil o jedu v Česku, poradci s půlkou žaludku i svém zdraví - Blesk.cz
720p 360p

Doporučujeme
satanas ( 6. května 2018 08:45 )

UZ aby!

Qmur ( 4. května 2018 22:32 )

Výborně nyní komentuje pan Bublan akci Zeman-novičok. Souhrnem to zvoral.

gladio ( 4. května 2018 22:10 )

USA a NATO ,okupace bez mandátu OSN, miliony obětí v iráku,libyi, sýrii ,srbsku,jugoslávii,porušili lidská práva,mezinárodní právo, postavit mimo zákon ,označit jako zločinecké režimy

gladio ( 4. května 2018 22:07 )

copak havlonácku? pravda ti vadí? Británie obehlaha svět,sami otrávili Skripalovi,a ty havlo=hitlerovský retarde jsi spolupachatel

bostonskyvitr ( 4. května 2018 21:02 )

Vyhledej okamžitě internistu,že tak moc zvracíš,komoušskej retarde a odtamtud šupem do Bohnic,tam ty debile jistojistě patříš.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa