Ruští agenti překazili chystaný útok teroristů. Měli bombu, pistole a granát

Autor: jer, ČTK - 
11. 3. 2018
17:50

Ruská tajná služba FSB oznámila, že v okolí Saratova v neděli zlikvidovala v přestřelce skupinu teroristů, kteří chystali bombový útok. Ve voze měli podle FSB improvizovanou nálož o síle odpovídající třem kilogramům trhaviny TNT s dalšími prvky zvyšujícími její ničivost, pistole sovětské konstrukce TT a PM a ruční granát.

„Při pokusu o zatčení zločinci kladli ozbrojený odpor pracovníkům bezpečnostních složek. Během střetu utrpěli zranění neslučitelná se životem,“ uvedla FSB. Počet zastřelených teroristů neupřesnila, ani neuvedla další podrobnosti o sledování a přestřelce.

Koncem loňského prosince FSB dopadla podezřelého z atentátu v petrohradském supermarketu, kde výbuch podomácku zhotovené bomby o síle 200 gramů TNT zranil skoro dvě desítky lidí. Rusko se v nedávné minulosti stalo i terčem krvavějších atentátů, podniknutých vesměs kavkazskými povstalci a islamisty.

Doporučujeme
dartwader ( 11. března 2018 18:26 )

Radio Jerevan: Teroristi byli traktoriste, co se bavili u benzinove pumpy: nejde mi do nádrže pistole? Je to ucpaný.... Ty jo, tak to je bomba... Co s tim? Nevim, pojďme si zatim vypít šťávu z granátového jablka...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa