Hon na vraha novináře Kuciaka a jeho přítelkyně: Nové informace o vyšetřování!

Autor: ljš - 
11. 3. 2018
05:00

Celé Slovensko volá po tom, aby vraždu novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho přítelkyně Martiny Kušnírové (†27) vyšetřovali specialisté ze zahraničí. Podle generálního prokurátora Jaromíra Čižnára už jsou tomu jednání velmi blízko.

Od brutální popravy uplynuly už dva týdny a policie se zatím příliš nepohnula z místa. S akutálním stavem nejsem spokojený,“ řekl serveru Čas.sk Čižnár. Detaily z vyšetřování prozradit nemohl, ale potvrdil, že kriminalisté stále pracují s několika verzemi. Odmítl ale, že by motiv popravy mohl jakkoli souviset s Kuciakovou partnerkou.

„Pokud nebudeme jednat rychle, postavíme si pomník, což já odmítám,“ řekl šéf žalobců. Do případu chce proto co nejdříve zapojit italskou policii. Italové mají zájem vytvořit společný tým v rámci vyšetřování ekonomické trestné činnosti, která tu byla páchána. Neříkejme, že nebyla, ale pro mě je prvořadé zřízení týmu, který bude vyšetřovat vraždu,“ vysvětlil Čižnár. Jednání jsou ale tomu už velmi blízko a speciální vyšetřovací skupina by měla vzniknout příští týden.

Podle prokurátora mají zahraniční partneři o podnikatelích na východě Slovenska řadu cenných informací. Potvrdil také, že policie konečně začala v kauzách, o nichž Kuciak psal, konat. Podle Nového času jde o 73 případů! Prokurátor také požádal o spolupráci slovenskou tajnou službu, protože podle něj šla v minulosti řada informací pouze přes ni.

Novináře a jeho přítelkyni našli před dvěma týdny zavražděné v jejich domě ve Velké Mače. Každý z nich byl popraven jednou ranou. Novináře zastřelili na schodech do kotelny ranou do hrudi, jeho partnerka zemřela v kuchyni střelou do hlavy.

Kuciak ve svém nedokončeném článku psal o aktivitách italských podnikatelů na východním Slovensku, které média spojují s mafií, a také o vazbách jednoho z nich na blízké spolupracovníky premiéra Fica. Reportér se v minulosti věnoval i podezřením z daňových podvodů, které se týkaly také lidí médii označovaných za blízké Ficově straně Směr-sociální demokracie.

 

Video Češka, kterou chrání po vraždě Kuciaka: Den před smrtí mi řekl, že našel spojení na politiky - tv Joj
360p

Video Šéf protikorupční jednotky NAKA Róbert Krajmer na místě vraždy Kuciaka - TV JOJ
360p

Video Matka zastřelené Martiny zpochybňuje vyšetřování. Podle rodiny nesedí datum vraždy - tv Joj
360p

Doporučujeme
vlasok ( 12. března 2018 00:11 )

Ešte treba prizvať vyšetrovateľov toho dedka Soroša, aby to bolo objektívne podľa neho, lebo mate nestačí tím 200 ľudí, plus zahraničná spolupráca Anglicka, Holandska, Talianov, ČR, Europoô, to je všetko málo, treba ešte kriminalistov z Ameriky a od Soroša, až potom to bude podľa predstáv opozície a matky zavvraždenej..

sachmat ( 11. března 2018 17:42 )

Italové mají zájem vytvořit společný tým… Ti vám budou platný jako mrtvému zimník… Cynické, leč pravdivé přirovnání …Tragikomedii tímto nenadálým rozhodnutím, máte každopádně zaručenou

wp4t ( 11. března 2018 16:17 )

Nevím jestli se u vás za Kaliňáka nic nevyšeřilo, ale nejpomalejší právo(soudy) jsou podle statistiky EU v ČR. Já ti ale říkám tohleto: Já nemám rád Kalouska a když začnu na ulici vykřikovat v davu, že Kalousek je největší zloděj, tak nás rozeženou a seberou, že . Když začně nějaká herka nebo herec organizovat skupinu a začnou vykřikovat, že Zeman nebo Babiš jsou zloději a primitivové, tak se dostanou do televize a sou moc moc pochválený. V Bruseli už prošel dokonce zákon, že až budou příští eurovolby, tak že jen prounijní strany budou sponzorovány z rozpočtu EU, tedy nás všech. Takže jestli si tohle ještě nezažil, tak já už jo a zažít to znova nechci. Vláda jedné strany, dnes (jako) oranžový všichni v jednom šiku k lepším zítřkům a vyzvednutý nepřítel proti kterému je třeba bojovat. Na první pohled hezké, ale uvnitř je špína a smrad.

wp3t ( 11. března 2018 16:04 )

S tím souhlasím. Jednak to vyloženě ničí a zaokrouhluje pojem kapitalismus volné soutěže někam jinam, třeba když jeden od kamaráda dostane a ty nemáš bez kamaráda nárok. Druhak je to samo o sobě mafiánské bo se to používá i s Brusele k vydírání. Jako u Babiše, kdy dokuď dělal to co chtěli oni, tak jeho dotace byly v pořádku a teď se mu to nějak zpetně pokazilo. A to samé u Orbána, stačil jeden projev proti migrantům a už OLAF prozkoumává dotace udělené jeho zeťákovi. Tak jestli tohle není zákon omerta?

alideda ( 11. března 2018 15:48 )

v dnesni dobe neni nejake vzjednavani fiko mluss kalinak vrazi na co cekate porad do kola co slovaci ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud