Pákistánci zakázali propagaci svatého Valentýna: Jde prý proti islámu

Pákistán varuje média před propagací svatého Valentýna.
Autor: ČTK - 
8. 2. 2018
06:47

Pákistánský komunikační dozorový úřad varoval místní televizní a rozhlasové stanice před propagací svátku svatého Valentýna. Veřejné oslavy svátku zamilovaných loni zakázal místní soud.

Svátek sv. Valentýn vyvolává v Pákistánu každoročně smíšené reakce. Populární je především mezi mladými Pákistánci, kteří svým milovaným dávají čokolády, přáníčka a další dárky. Podle odpůrců je však svátek produktem Západu a v rozporu s islámem a proti jeho oslavám pořádají i protivalentýnské kampaně.

Pákistánský prezident Mamnún Husajn v roce 2016 vyzval studenty, aby se místo oslav sv. Valentýna soustředili spíše na svá studia. Tento svátek podle něj nemá s kulturou muslimské země nic společného.

Někteří uživatelé sociálních sítí však varování cenzurního úřadu kritizují. "Kazatelé plní nenávisti, kteří podněcují násilí ve jménu islámu, jsou zpět a pákistánský stát je v tom podporuje. Je snad vyznání lásky, balónky ve tvaru červených srdcí a prodejci květin hrozbou pro tuhle republiku a islám?" napsal na svém Twitteru místní novinář Ahmad Núraní.

Přečtěte si více o islámu ZDE

Doporučujeme
gabreta ( 8. února 2018 09:59 )

Jo, tak to bude do roka zakázanej i v EU!!

tomik007 ( 8. února 2018 08:03 )

Pakistanci jsou v podstate opaleny czobolandjani

moiaza ( 8. února 2018 07:31 )

To je v pořádku. Proč by měli v Pakistánu uznávat Americký svátek? To uznávají pouze pomýlení ve státech, jako je ČR.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa