Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 14°C

Silné zemětřesení na Tchaj-wanu: Dva mrtví, přes 100 zraněných a zřícený hotel

Autor: ČTK, ivm - 
6. února 2018
20:10

Nejméně dva mrtvé a více než 100 zraněných si podle první bilance vyžádalo zemětřesení o síle 6,4 stupně Richterovy škály, které v úterý postihlo Tchaj-wan. Ohnisko otřesů bylo 22 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien v hloubce jednoho kilometru. Ve městě se podle dostupných informací zřítilo několik budov včetně hotelu.

Kvůli otřesům musela být uzavřena dálnice vedoucí kolem Chua-lienu a používat se nesmí most v tomto městě na východním pobřeží Tchaj-wanu. Úřad tchajwanského prezidenta oznámil, že prezident vyzval vládu, aby ihned aktivovala mechanismy pro případ přírodních katastrof a aby se co nejrychleji rozeběhly záchranné práce, napsala agentura Reuters.

Zemětřesení na Tchaj-wanu není neobvyklá událost

Nedalekou oblast v neděli zasáhly otřesy o síle 6,1 stupně. V tomto případě se epicentrum zemětřesení nacházelo 14 kilometrů severovýchodně od města Chua-lien a ohnisko bylo v hloubce 7,8 kilometru. Žádné škody ani oběti nebyly hlášeny.

Tchaj-wan často postihují zemětřesení, protože leží v seizmicky aktivní oblasti. Většinou ale způsobí velmi malé škody. V září 1999 však ostrov zasáhly otřesy o síle 7,6 stupně, které připravily o život 2400 lidí. Zničeno nebo poškozeno bylo tehdy na 50 tisíc budov.

Video Tajfun v Číně zanechal 600 tisíc domácností bez proudu, 27 tisíc lidí bylo evakuováno. - Reuters, CCTV

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud