Nedostatek toaletního papíru? V nemocnici se utírali zdravotní dokumentací pacientů

Autor: ČTK, nkov - 
3. února 2018
08:40

Prokuratura na jihu ruského Uralu řeší kauzu venkovské nemocnice, kde na záchodech místo toaletního papíru nabízeli uživatelům zdravotní dokumentaci pacientů. Případ se podle agentury Interfax stal v okresním městě Kočevo, které leží asi 200 kilometrů severozápadně od Permu.

Podle přivolaných vyšetřovatelů na okenním parapetu ležela složená sada výkazů s osobními údaji nemocničních pacientů, roli toaletního papíru kontroloři nenašli. Záchod nebyl určen jen pacientům nebo personálu, volný přístup do něj měli všichni návštěvníci kočevské nemocnice. Kauzu řeší ministr zdravotnictví permské regionální vlády.

Stížnosti na stav ruských lůžkových zařízení ve venkovských oblastech a menších městech se v Rusku objevují pravidelně. Nechybí často ani kritika hrubého chování lékařů a zdravotnického personálu.

V polovině ledna se v médiích objevila zpráva, že jistá zdravotní sestra v nemocnici ve městě Južno-Sachalinsk fotografovala pacienty se smrtí na jazyku na jednotce intenzivní péče a s hanlivými komentáři obrázky odesílala na sociální sítě.

Video SOBOTNÍ Bleskové zprávy 3.2.2018 - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk

amgal ( 3. února 2018 10:15 )

souhlasím

Kominik ( 3. února 2018 09:21 )

Nedostatek toaletního papíru? V nemocnici se utírali zdravotní dokumentací pacientů Blesku co to tady zase meleš o Rusku, podívej se do našich nemocnic, čím si vytirají pacienti, kdyby si nepřinesli hajzlpapír z domova, tak by to dopadlo stejně bo rudé právo se už neprodává!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud