Izrael rozčílilo Polsko. Nelíbí se mu změna zákona o holocaustu

28. 1. 2018
19:03

Izrael v sobotu vyzval Polsko ke změně zákona, podle něhož je nezákonné tvrzení, že Polsko nese odpovědnost za zločiny proti lidskosti spáchané nacistickým Německem na jeho půdě. Premiér Benjamin Netanjahu nařídil izraelskému velvyslanci v Polsku, aby premiéru Mateuszi Morawieckému tlumočil jeho silný nesouhlas s legislativou.

„Zákon je neopodstatněný. Nikdo nemůže měnit historii a holocaust nemůže být popřen,“ prohlásil Netanjahu.

Dolní komora polského parlamentu v pátek schválila návrh zákona, který za používání formulací jako „polské tábory smrti“ nařizuje až tříleté vězení. Podle Varšavy podobné výrazy naznačují, že Polsko je přinejmenším částečně odpovědné za tábory, kde nacisté vyvraždili miliony lidí, vesměs Židů. Jak uvedlo polské ministerstvo zahraničí, trest za použití zmíněné formulace se bude uplatňovat v přesně vymezených situacích a jeho cílem je zabránit hanobení Polska.

Kritika ale tvrdí, že legislativa by mohla zmrazit diskuse o dějinách, ohrozit svobodu projevu a otevřít dveře popírání holokaustu.

Video Ernestu Rosinovi se podařilo utéct z Osvětimi - tv Joj
360p

Mluvčí polské vlády Joanna Kopcińská napsala na Twitteru, že zákon má za cíl „ukázat pravdu o strašných zločinech spáchaných na Polácích, Židech a jiných národech, které byly v 20. století oběťmi brutálních totalitních režimů - německého nacistického režimu a sovětského komunismu“.

Návrh zákona ještě musí schválit senát a prezident.

Blaky ( 29. ledna 2018 08:41 )

Nejlepsi by bylo,kdyby na tomto miste neustalych sporu vnikla obrovska Tsunami vlna a smetla tu Palestinskou a Israelskou pakaz do more a byl by na svete klid.

Blaky ( 29. ledna 2018 08:22 )

Israel se nema co rozcilovat,at drzi hubu a krok a jsou radi,ze je vubec nekdo trpi,Hitlera si zvolili sami,tak at nebreci,jsou uz trapni............

Blaky ( 29. ledna 2018 07:44 )

Israel,tot stale placici "Chudinka" by byla bez zidovske Ameriky uplna NULA,zaslapnuta svymi sousedy. Israel zije jen z penez Ameriky a vydirani Nemecka,Polsti zide udrzuji Osvetim pro turisty a vymysleji si pri pruvodech turistu stale vetsi nesmysly,jen aby TO nslo...........Ziji v cizine 40 let,ale vidim v TV ty nesmysly,kazdy uvadi jina cisla jine story,hodne toho je lez. Jakym pravem chcce Israel na Nemcich penize za Genocidu.a co statisice mrtvych v Holansku,belgii,Francii a vsude,kolik zidu-statisice popravil Stalin a odvazi se dnes Israel chtit na Putinovi odskodne.......ten by je srovnal,jen zidovka Angela Merkel Israeli plati jak pitoma a ti blbi nemci ji za to jeste voli..............lidsky rozum zustava stat.A jeste by do Cech chtela prinest statisice cerneho plepsu z Afrikya ten idiot Drahos by to privital...........Boze muj,kam polovona ceskeho naroda dala rozum a zvlaste intelligence,ke ktere patrim,kdyz chtela za presidenta idiota Drahose a zkazu ceskeho naroda,ted to tito idiotic jeste nevidi,ale az je budete mit v Cechach a polovina skolnich telocvicen bude premenena na nocleharny cernych z Afriky,prolezlych nemocemi a TBC,tak si tito idiotic uvedomi,jak zlaty byl president Ing.Milos Zeman,i kdyz je to hulvat a opilec,ale jeste ma zdravy rozum a brani Cechy proti cerne a arabske verbezi.

zvonik54 ( 29. ledna 2018 02:26 )

Možná máte pravdu, pane Blaky. ale to by také musela ukazovat morální zvěrstva židovského kapitalismu od jeho začátku, a zvěrstva všech radikálních pravicových i levicových stran, aby ta amorálnost těchto skupin byla vidět, jak je zničující pro celý svět právě tím radikalismem! Co se týče jednotlivých komunistů, tak je veliký rozdíl mezi tzv. prospěcháři a idealisty. A to je právě v tom radikalismu a morálce! Ale to byste nad tím musel přemýšlet. A to morální ignoranty většinou bolí...

zvonik54 ( 29. ledna 2018 02:17 )

Chcete-li přijít na podstatu holocaustu, musíte najít pravý důvod, který vedl zřejmě prvního násilného moderního odpůrce německých a rakouských Židů (zdá se že Adolf Hitler) k té jejich plánované likvidaci a genocidě. Napovím: Je to lichva, finanční a ekonomická neústupnost k chudým lidem, asociálnost a finanční podvody podle zákona, a samozřejmě lži ve svůj prospěch na všech frontách. Židé jsou převážně egoisté, a proto za toto svůj národ kritizoval i Ježíš Kristus a oni (vlastní lidé - Židé) ho vlastně za to ukřižovali, což byla v podstatě politická vražda. Čili, i dnes zemřel za všechny hříchy naše, které dnes hájí lichvářský způsob veškerého židovského ,,podnikání", proti němuž je logicky i Ježíš Kristus, podle něhož bylo napsáno Písmo Sv.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa