Trump chce Američany vrátit na Měsíc a poslat na Mars. Podepsal pokyn NASA

Autor: ČTK - 
12. prosince 2017
08:20

Americký prezident Donald Trump vydal nařízení o přípravě nové americké pilotované mise na Měsíc a později i na Mars. Pokyn vesmírné agentuře NASA podepsal Trump na ceremoniálu v Bílém domě. Direktiva má vést k zahájení „inovativního programu průzkumu vesmíru“.

„Tentokrát to nebude jen o vztyčení vlajky a o lidské stopě na měsíčním povrchu,“ komentoval Trump budoucí projekty. „Vytvoříme (na Měsíci) základnu pro mise na Mars a jednou možná i dál,“ předpověděl prezident.

Podle Bílého domu plánovaný projekt „změní americký program pilotovaných vesmírných letů tak, aby se Amerika stala hybnou silou kosmického průmyslu, získala nové znalosti o vesmíru a podnítila vývoj neuvěřitelných technologií“.

Prezident vydal nařízení na základě doporučení Národní vesmírné rady (NSC), prezidentského poradního sboru, jehož činnost Trump letos po 24 letech obnovil. Spojené státy jako zatím jediná země vyslaly astronauty na Měsíc v letech 1969 až 1972. Na měsíčním povrchu stanulo tehdy postupně dvanáct Američanů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

marieajosef00 ( 12. prosince 2017 12:51 )

Je třeba zamést stopy -)). Nebo spíš vyrobit falešné. Problém je jediný - jak se tam sakra dostat .......

gabreta ( 12. prosince 2017 11:14 )

To by mne zajímalo, jak tam chtějí lítat. Motory do raket jim dodávají Rusáci a smlouvy na dodávky jim končí! Tak jedině že by si Trump-eta půjčil nějakou od Kima!!

satanas ( 12. prosince 2017 09:25 )

Nejlepsi bude kdyz se tam , na Mesic vystreli Amerika sama, komplet i s Trumpem,,,a svet si oddechne..Hlavne aby se nevratili zpatky..To si nezaslouzime! Jsem zvedac skym tam budou valcit!

moiaza ( 12. prosince 2017 09:20 )

Chce je poslat na Mars ale zatím je vede akorát do záhuby. Možná i do pr.dele.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud