V Bratislavě řidiče překvapil nový radar: Odhalí nejeden přestupek

Autor: mav, TV JOJ - 
12. prosince 2017
06:00

V ulicích Bratislavy si motoristé jistě všimli nového přístroje, který monitoruje dopravu. Dokáže například přesně spočítat počet aut a rozdělit je do kategorií. Přístroj již v testovacím provozu zaznamenal desítky tisíc přestupků.

Speciální zařízení monitoruje všechny účastníky silničního provozu a zpracovává informace. Dokáže monitorovat hustotu provozu, měřit rychlost nebo sledovat přejezd přes plnou čáru. A toto vše umí vysledovat v téže chvíli současně. Dále dokážeme sledovat zákaz předjíždění v určitých jízdních pruzích. Všechny tyto parametry umíme vyhodnocovat z hlediska statistiky průjezdu, statistiky průjezdu nákladních vozidel i osobních – z každého směru zvlášť ,“ řekl manažer společnosti Marek Kadlec.

Co se týče záznamu, přístroj ho vyhotoví v maximální kvalitě. Vidíte na něm rychlost, jakou jste jeli, nebo zda jste drželi v ruce telefon. Dokonce i to, jestli jste byli připoutaní. Tohle zařízení umístili v rámci testování v ulici Svornosti, která se nachází mezi Bratislavou a Rovinkou. Za 24 hodin přístroj zaznamenal přes čtyři tisíce překročení maximální povolené rychlosti. 

Video Opancéřovaná krabice je bič na nezodpovědné řidiče. - tv Joj

Řidiči mají před zařízením určitý respekt, už po pár dnech testování byly viditelné výsledky. „Můžeme konstatovat, že od nasazení zařízení klesá počet těch, které přístroj zaznamenává, což je dobrá zpráva. To znamená, že má na řidiče pedagogický charakter,“ řekl Kadlec.

 


Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud