Putin nařídil stažení ruských vojáků ze Sýrie: Zvládli jsme zničit ISIS

Autor: ČTK - 
11. prosince 2017
11:25

Ruský prezident Vladimir Putin nařídil stažení ruských sil ze Sýrie, kde dosud vojensky podporují režim syrské hlavy státu Bašára Asada. V pondělí o tom v souvislosti s nečekanou Putinovou návštěvou Sýrie informovaly ruské agentury. Putin se během návštěvy setkal i s Asadem a mimo jiné prohlásil, že syrští a ruští vojáci dokázali za zhruba dva roky zničit mezinárodní teroristickou organizaci Islámský stát.

Putin, který má v pondělí na programu jednání v Egyptě a Turecku, přicestoval na leteckou základnu Hmímím v syrské provincii Latákíja, kterou v boji proti radikálům využívají ruské ozbrojené síly. Spolu s Putinem základnu navštívil i ruský ministr obrany Sergej Šojgu.

Agentura AP poznamenala, že Putin veřejně vykonal neohlášenou návštěvu v době, kdy syrská armáda s ruskou leteckou podporou ovládla většinu syrského území.

S ohledem na příznivý vývoj v tažení proti teroristům z IS v Sýrii se postupné stahování ruských vojáků ze země očekává. Na konci listopadu náčelník generálního štábu ruské armády Valerij Gerasimov řekl, že zásadní snížení početního stavu ruských vojáků v Sýrii se může odehrát ještě před koncem roku. Rusko má podle různých odhadů v Sýrii 4000 až 10 000 vojáků.

Video Jak se shání práce v Sýrii - Člověk v tísni

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

satanas ( 11. prosince 2017 14:08 )

Uz to nehul" Rusove jsou ti stema rudejma hvezdama, ne ti stema bilejma pro ktere zivot jinych nema zadnou cenu! Vivat Putin! Vivat Rossia!

jasquirrel ( 11. prosince 2017 14:08 )

vzkaz pro nick cesky je to,,buric''mate vzkaz na computeru

balika ( 11. prosince 2017 12:37 )

“Zvednou-li znovu teroristé v Sýrii hlavu, zasadíme jim takové údery, které zatím ani neviděli,” řekl Putin v projevu k vojákům na ruské základně v syrské Lázikiji.

1912 ( 11. prosince 2017 12:04 )

Dobře že Rusko pomohlo Syrií nebot jak jste poznali válka by jistě za pomoci zločinců US co měli zájem rozvrátit tento stát jen díky vysvičených teroristů ISIS které vycvičovali a zásobovali zbraněmi na území Iráku proti Sadámovi zvolenému presidentu ve volbách ve své zemi by pokračovala válka jen se podívejte jak dopadl Irák,Libye,Syrie kam jejich zločinecká válečná vojska US vkročila bez mandátu OSN a co taková Bosna ??od r,1945 kolik válek vedli po světě US zločinci a již se chystají na další a to Koreu ono jim nestačí jak dopadli ve Vietnamu i v té Korei -Rusko je pro mír a tito zločinci US ohrožují jejich okupacemi a stavěním základen podél hranic Ruska světoví mír a ještě nás zatahují do jejich kvelačných válek a drancování surovin v těchto okupovaných státech ! !Kdo má zájem aby se zbrojilo a zbrojilo a vynakládaly ty sumy miliard ze státního rozpočtu !Diktatůra US je zlo a pohroma pro svět at táhnou a neokupují suverení státy !!!!!!!!!

balika ( 11. prosince 2017 11:50 )

Čest a sláva Armádě RF, vivat Vladimír Putin!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud