Brutálního vraha nepošlou zpět do Ruska, kde mu hrozí doživotí. Bojí se létání

Autor: bru/ČTK - 
27. listopadu 2017
12:38

Deportace šéfa zločinecké bandy Aslana Gagijeva z Rakouska do Ruska, kde čelí obvinění z organizace šedesátky vražd, se zhatila na poslední chvíli: advokáti tomu pomohli varováním, že jejich klient trpí tak těžkou formou strachu z létání, že by let do Moskvy nemusel přežít. Tvrdí to dnes ruský list Kommersant.

Vyhoštění Gagijeva do Ruska již schválily vídeňské soudy i rakouský ministr spravedlnosti. Advokáti „zabijáka číslo jedna“, jak uvedl deník, ale proti rozhodnutí o vyhoštění podali další stížnost s argumentem, že ruská vězeňská správa i přes všechny sliby a záruky nedokáže zajistit přežití jejich klienta za mřížemi.

Háček podle deníku nejspíše nebude ani ve strachu z létání, ani z ruské vazby, ale Gagijev se chytá každého stébla, protože ví, že ve vlasti jej čeká odsouzení na doživotí. Stál totiž údajně v čele zločinecké skupiny, která na severním Kavkaze spáchala i „na současné Rusko bezprecedentní množství vražd“. Zatím se zdá, že se vyhoštění zadrhlo na neurčito. Vyšetřovatelé nicméně doufají, že by se Džako v moskevské vazební věznici mohl objevit na přelomu roku.

Gagijev byl na ruskou žádost zadržen ve Vídni v lednu 2015 a pak jej soud propustil na kauci 100.000 eur (asi 2,5 milionu Kč). O jeho vydání usilovala také Sofia, protože používal padělaný bulharský pas, ale bulharskou žádost Vídeň odmítla.

Podle ruských úřadů byl Gagijev od roku 2008 hlavou „extrémně brutální“ organizované zločinecké skupiny zodpovědné za několik vražd vládních úředníků a policistů v Severní Osetii. Šest z nich údajně zabil v letech 2012 a 2013 vlastní rukou, než uprchl z Ruska. Gagijevovu bandu podle Kommersantu tvořili nejen „obyčejní bandité“, ale i příslušníci speciálních jednotek ministerstva vnitra. Na svědomí měla i několik bankéřů, jednoho zavraždili i s celou rodinou. Zákazníky těchto vražd se nepodařilo odhalit, protože se s Gagijevem domlouvali přímo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

andorea ( 27. listopadu 2017 13:05 )

To se mi snad jen zdá! Pokud je to několikanásobný brutální vrah, tak ať v tom letadle třeba i klidně chcípne! Stejně je to jen výmluva obhájců.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud